کد مطلب: 49082| زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱/۱ ۱۳:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
طرح ایران برای حمله به خاک آمریکا در انتقام از ترور قاسم سلیمانی

آسوشیتدپرس مدعی شد

طرح ایران برای حمله به خاک آمریکا در انتقام از ترور قاسم سلیمانی

بین الملل - ایران نیوز 24: خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از دو مقام امنیتی آمریکا در گزارشی مدعی شده شنود مکالمات سپاه از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا حاکی است آنها در ژانویه گذشته، طرح حمله به یک پایگاه نظامی در شهر واشنگتن دی سی آمریکا و نیز هدف قرار گرفتن معاون رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا را بررسی کرده اند.

بر اساس این گزارش دو مقام ارشد امنیتی آمریکا که نخواستند نامشان فاش شود، مدعی شدند در ماه ژانویه و با شنود مکالمات سپاه از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا متوجه بحث سپاه درباره طرح حمله به پایگاه نظامی "فورت مک نایر" در شهر واشنگتن دی سی (پایتخت) آمریکا و نیز زیر نظر گرفتن و عملیات علیه ژنرال " جوزف ام مارتین" معاون فرمانده این پایگاه شده اند. پایگاه نظامی "فورت مک نایر" محل زندگی ژنرال جوزف مارتین است.

بر اساس این ادعا، حمله به پایگاه مک نایر مشابه حمله سال 2000 القاعده به ناوشکن" یو اس اس کول" آمریکا در خلیج عدن برنامه ریزی شده بود. در آن حمله یک قایق حامل مواد منفجره خود را ناو شکن آمریکایی کوبید و منجر به مرگ 17 ملوان نیروی دریایی آمریکایی شد.آسوشیتدپرس می نویسد مقام های وزارت دفاع و شورای امنیت ملی آمریکا درخواست این خبرگزاری درباره اظهار نظر درباره این خبر را بی پاسخ گذاشته اند.

بر اساس این گزارش و در پی افشای این تهدیدها، مقام‌های آمریکایی تصمیم به تقویت حلقه امنیتی و حفاظتی اطراف پایگاه نظامی "فورت مک نایر" گرفتند و در این راستا  گشت ساحلی و اعمال محدودیت‌های دسترسی به این پایگاه نظامی بیشتر شده و برای زیرنظر گرفتن آبراه واشنگتن که مقابل این پایگاه نظامی قرار دارد، دوربین های مدار بسته بیشتری نصب شده است. سرلشکر "عمر جونز" فرمانده منطقه کلمبیا در واشنگتن دی سی گفت بر اساس اعلام منابع معتبر، جان فرماندهان نظامی که در این منطقه پایتخت آمریکا زندگی می‌کنند، در خطر است.

او از دستگیری شناگری خبر داده که از طریق آبراه واشنگتن به این پایگاه نظامی راه پیدا کرده است.اما خانم "النور هولمز نورتون" نماینده واشنگتن دی سی در کنگره آمریکا درباره دستگیری یک شناگر در آبراه واشنگتن گفت: "در مورد شناگران تردیدی ندارم که اتفاق نادری است. آیا او می‌دانست کجاست؟ شاید فقط شنا می‌کرده و خود را ناگهان در پایگاه یافته است؟"

نماینده واشنگتن دی سی در کنگره آمریکا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) از ژانویه امسال نتوانسته اطلاعات بیشتری را برای قانع کردن مقامات ایالتی در راستای اعمال تدابیر امنیتی فوق العاده در اطراف پایگاه ارائه دهد.

به نوشته آسوشیتدپرس درباره اعمال تدابیر امنیتی بیشتر در اطراف پایگاه نظامی مک نایر بین مقامات امنیتی آمریکا و مقامات شهری اختلاف نظر وجود دارد و مقامات شهری اعمال محدودیت های بیشتر بدون ارایه شواهد و مدارک کافی از تهدیدات امنیتی را ناقض حقوق شهروندان ساکن واشنگتن دی سی می دانند. آبراه واشنگتن که در نقطه تقاطع دو رودخانه شهرقرار دارد، محل تردد قایق های کوچک و کشتی‌های تفریحی است. این منطقه همچنین محل استقرار اسکادران هلی‌کوپتری مخصوص روسای جمهوری آمریکاست.

 

کد مطلب: 49082| زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱/۱ ۱۳:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب