کد مطلب: 48979| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ ۱۰:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
افشای طرح امارات برای ترور سرکنسول ایران در کربلا

افشای طرح امارات برای ترور سرکنسول ایران در کربلا

بین الملل - ایران نیوز 24: علی المیالی معاون استاندار کربلای معلی، جزئیاتی از طرح خطرناک انجام عملیات تروریستی و نافرمانی مدنی در این استان خبر داد و در خصوص هجمه خارجی به این استان برای تخریب زیرساختهای آن هشدار داد.

معاون استاندار در گفت‌وگو با شبکه العهد، تصریح کرد: یک شخص آمریکایی برای نافرمانی مدنی در استان کربلای مقدس پس از نشست‌هایی در ترکیه و امارات برنامه ریزی کرده بود. «صالح یوسف صایل» از افسران سابق [رژیم بعث] و متهم «حسین زغیر»  در حال تهیه نقشه برای انجام ترورها بودند.

وی افزود: این متهمان برای اجرای طرح نافرمانی مدنی و کودتا  با شخصیت‌هایی در امارات، تماس برقرار کردند. یکی از این دو متهم اعتراف کرده که وعده‌های مبنی بر تصدی پست وزارت دفاع پس از کودتا را دریافت کرده‌اند. با وجود اینکه وی متهم به جاسوسی است، بغداد وی را به قید وثیقه آزاد کرد. المیالی تاکید کرد: طرح ترورها نیز از سوی فردی که مقیم در امارات است، حمایت می‌شد. این طرح ترور شامل سرکنسول ایران، استاندار کربلا و معاون او می‌شد.وی در ادامه از دولت عراق خواست که پشت پرده آزادی صالح یوسف صایل را فاش کند.

معاون استاندار کربلا تصریح کرد که واحد اطلاعاتی «الصقور»، گفت‌وگوها و تماس‌های حسین زغیر و یک شخصیت دو تابعیتی آمریکایی - لبنانی را ضبط کرده‌اند. ماموریت زغیر انجام کارهای اطلاعاتی برای ترور استاندار پیشین کربلاء بود. «امال الدین الهر» استاندار پیشین کربلاء نیز در این برنامه تلویزیونی از وجود طرحی برای تخریب و نابودی عراق که از اربیل و امارات هدایت می‌شود خبر داد و گفت که دولت عراق در مقابل تمامی توطئه‌های برخی کشورهای منطقه‌ای ساکت است.

کد مطلب: 48979| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ ۱۰:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب