کد مطلب: 48043| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ ۸:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
حمله طوفانی محسن رضایی به  روحانی؛ من اعلام خطر می‌کنم!

حمله طوفانی محسن رضایی به روحانی؛ من اعلام خطر می‌کنم!

سیاسی - ایران نیوز 24: محسن رضایی دیروز در جریان سفری به استان کمتر توسعه یافته کهگیلویه و بویراحمد، در نشستی در شهرستان بهمئی این استان سخنرانی کرد. نطقی که البته از جوانب مختلف محل تامل بود، اما نحوه انتشار آن در وب‌سایت رسمی رضایی با تیتر عجیب «سخنان طوفانی محسن رضایی درباره کلید حسن روحانی»، آن هم در حالی که در روتیتر، رضایی نه به عنوان یک چهره سیاسی معمولی، بلکه مشخصا «دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام» توصیف شده، به روشنی رنگ و بوی انتخاباتی داشت.

احتمال کاندیداتوری محسن رضایی البته طی ماه‌های گذشته، دست‌کم دو نوبت از سوی امیدوار رضایی، برادرش تکذیب شده، اما نحوه تکذیب این اخبار که یکی به احتمال کاندیداتوری محسن رضایی در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس و دیگری احتمال حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ می‌پرداخت، خود باعث شد که برخی ناظران نه‌تن‌ها این احتمال را از معادلات انتخاباتی کنار بگذارند، بلکه بیشتر بر آن متمرکز شوند.

فارغ از این گمانه‌زنی‌ها، اما آنچه محسن رضایی با ادبیاتی «توفانی» درباره «کلید حسن روحانی» گفته، «دیدید سال ۹۲ یک کاندیدا یک کلید بلند کرد، من ناراحت شدم، دست کردم در جیبم و یک‌هزار تومانی درآوردم. گفتم که‌ای مردم! این هزار تومانی ممکن است سقوط کند. ما می‌خواهیم نگذاریم پول ملی ما ساقط شود. خب، چرا توجه نکردند؟ چرا به این دغدغه اقتصادی محل نگذاشتند؟! چرا باید بر سر پول ما ضربه بزنند؟! چرا باید برابر پول کشور‌های عربی، پول ملی ما تضعیف شود؟! آیا این تحقیر ملت ما نیست؟! چرا ملت ما را تحقیر می‌کنید؟!»

او در ادامه گفته است: «من اعلام خطر می‌کنم. ملت ما نخواهد گذاشت که این اوضاع ادامه پیدا کند و عده‌ای بخواهند ملت ما را کوچک کنند. ملت ما تصمیم تاریخی خواهد گرفت... من در این سال‌ها در هیچ دولت و مجلسی نبودم، ولی می‌خواهم بگویم که لازم است از مردم عذرخواهی کنیم که بعضی از شهروندان این کشور ثروتمند، با خجالت به نانوایی بروند و نان قرضی تهیه کنند! کارت یارانه و رمزش را نزد نانوا به عنوان گرو بگذارند تا نان شب‌شان را دریافت کنند. این درست است؟!» این‌ها درست نیست. روشن است. اما اینکه احتمال حضور برادر محسن در انتخابات پیش‌رو هر روز فراتر از دیروز مطرح شده و می‌شود، احتمالا درست باشد!

کد مطلب: 48043| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ ۸:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب