کد مطلب: 45124| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۵/۳۱ ۸:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
کارنامه یکساله تسهیلات نوسازی در بانک مسکن

کارنامه یکساله تسهیلات نوسازی در بانک مسکن

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: مدیر امور اعتباری بانک مسکن تسریع و تسهیل سازی احیا و نوسازی بافت فرسوده شهرهای کشور را یکی از مهم ترین سیاست های حمایتی این بانک طی یکسال اخیر تشریح کرد.

محمد حسن علمداری با اشاره به فرارسیدن هفته دولت،  گفت: بی تردید یکی از مهم ترین تلاش های صورت گرفته از ابتدای تشکیل دولت دوازدهم و به ویژه طی یکسال اخیر، حمایت از ساکنان بافت های فرسوده شهرهای کشور از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت جهت احیا و نوسازی املاک واقع در این محدوده های شهری بوده است. برای محقق شدن این هدف، بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن، در این مسیر پیشرو بوده است.وی ادامه داد: در این مسیر از سال گذشته بانک مسکن در راستای بازسازی محلات هدف بافت فرسوده، یک قرارداد عاملیت با وزارت راه و شهرسازی منعقد و همکاری گسترده ای را آغاز کرد در همین راستا این همکاری در قالب دومین قرارداد در سال جاری نیز استمرار پیدا کرد.

به گفته وی در جریان انعقاد این قرارداد این قول به وزارت راه و شهرسازی داده شده تا در صورت وجود منابع در چارچوب سیاست های اعتباری بانک مسکن در سال جاری و همچنین در صورت وجود درخواست سازنده حرفه ای، تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی پرداخت کند.علمداری به کارنامه یکسال اخیر تسهیلات پرداختی به پروژه های ساخت و ساز در بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال گذشته تا تاریخ پانزدهم مردادماه امسال، تعداد 13 هزار و 339 فقره تسهلات به ارزش 027/8 میلیاردریال به مرحله انعقاد قرار داد رسیده اند.

وی در خصوص محل تامین اعتبار تسهیلات منعقده نیز اظهار کرد: از رقم کل تسهیلات منعقده، رقمی معادل 152/2 میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک و رقمی بالغ بر 854/5 میلیارد ریال از محل قرارداد عاملیت تامین شده است.مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین ارزش کل تسهیلات پرداخت شده در بازه زمانی مذکور را معادل 619/5 میلیارد ریال اعلام کرد. وی تاکید کرد: پیشرفت حداقل ۲۰ درصدی پروژه ساختمانی، نداشتن چک برگشتی و بدهی معوق بانکی از شرایط دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده برای سازندگان است.

کد مطلب: 45124| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۵/۳۱ ۸:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب