کد مطلب: 43395| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱/۲۰ ۹:۱:۱۰| نسخه چاپی
عراق، پشت ایران را خالی کرد! / عدنان الزرفی: در منازعه آمریکا با ایران بی طرف می‌مانم

آمریکا فداکاری‌های زیادی برای عراق کرده!

عراق، پشت ایران را خالی کرد! / عدنان الزرفی: در منازعه آمریکا با ایران بی طرف می‌مانم

بین الملل - ایران نیوز 24: نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه عراق ضمن تاکید بر دوستی آمریکا با کشورش و فداکاری‌های آن در مسیر این دوستی وعده داد که در منازعه آمریکا با ایران بی طرف بماند.

«عدنان الزرفی» نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه عراق در گفت‌وگو با یک شبکه ماهواره‌ای از دوستی آمریکا با عراق گفت.وی در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه ماهواره‌ای «الشرقیه»، تصریح کرد: آمریکایی‌ها دوستان عراق هستند و فداکاری‌های زیادی برای آن انجام داده‌اند. الزرفی وعده داد در صورتی که موفق به تشکیل کابینه شود و تصدی کرسی نخست‌وزیری را برعهده گیرد، در قبال منازعه آمریکا و ایران بی‌طرف خواهد ماند و از آن در راستای منافع اقتصادی عراق استفاده خواهد کرد.

* حمایت معنادار عبدالمهدی  از آمریکا!

در همین رابطه شبکه سومریه نیوز عراق به نقل از دفتر عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر موقت عراق گزارش داد،‌ شورای امنیت ملی نشستی را به ریاست شخص عبدالمهدی به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برگزار کرد و به بررسی یک محور پرداخت که همان پرونده روابط عراق و آمریکا، آینده همکاری اقتصادی و امنیتی و نیز بررسی حضور نظامی این کشور در عراق در پی شرایط دشوار موجود، موضوع شهدا و خسارات به وجود آمده در پی مصوبه پارلمان درباره خروج نیروهای بیگانه از کشور و در سایه تاکید بغداد بر مشارکت در تصمیم گیری‌ها و تاکید بر وحدت ملی و دستیابی به توافقات در خدمت منافع عالی ملی است.

در این بیانیه آمده است: محور روابط بین دو کشور باید در جهت منافع دو کشور و در راستای حفظ منافع منطقه و جهان و نیز دوستانه باشد نه خصمانه.دریافت یادداشت رسمی آمریکا از سوی عراق با مضمون روابط استراتژیک، استقرار مجدد نیروهای آمریکایی در این کشور و انجام مذاکرات بین دو هیئت رسمی از دیگر موارد مورد اشاره عبدالمهدی بود. وی با اشاره به عقب‌نشینی گسترده نیروهای خارجی که اخیرا در مراسم‌های رسمی و زیر چتر قانون و نظم انجام گرفت، خاطرنشان کرد، طی مرحله گذشته تماس‌های متقابلی بین مقامات ارشد دو کشور انجام شد.

 

کد مطلب: 43395| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱/۲۰ ۹:۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب