کد مطلب: 43148| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۴ ۱۳:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
شایعه رسوایی جنسی جنجالی‌ترین مخالف زن ترامپ در کنگره آمریکا

شایعه رسوایی جنسی جنجالی‌ترین مخالف زن ترامپ در کنگره آمریکا

بین الملل - ایران نیوز 24: عمر ۳۸ ساله نماینده ایالت مینه‌سوتا در مجلس نمایندگان آمریکاست. عمر جوان و کم سن و سال مجموعه‌ای از اولین‌ها را در کارنامه‌اش دارد. او اولین آمریکایی-سومالیایی راه یافته به مجلس نمایندگان است.

همچنین مسئله‌ای که در ابتدا بیش از پیش نگاه‌ها را به خود جلب کرد و سبب شد که بسیاری از افراد عادی جهان هم یک نماینده مجلس آمریکا را از چهره‌اش بشناسند حجاب اسلامی عمر بود چرا که او اولین نماینده با حجاب مجلس نمایندگان آمریکا نیز هست. به علاوه عمر اولین زن پناهجو و اولین زن مسلمانی است که توانست تا این رده از سلسله مراتب سیاسی آمریکا بالا برود.به تمام مواردی که گفته شد خاصیت آلرژی شدید عمر نسبت به دونالد ترامپ را هم به خصوصیات فردی او اضافه کنید. پس می‌توان نتیجه گرفت با یک شخصیت سیاسی ویژه و نادر در آمریکا مواجهیم که از قضا تنفر و فعالیت‌های رسانه‌ای دو طرفه او و ترامپ علیه یکدیگر سبب جنجال‌ها و کشمکش‌های بسیاری از جمله سنجاق کردن اتهامات و شایعات بسیاری به سینه همدیگر شده است.

برای مثال عمر تنها نماینده‌ای در صحنه سیاست مدرن آمریکاست که بی مهابا و بدون هیچ ترس و لکنتی، تیز‌ترین و برنده‌ترین انتقادات را علیه رژیم اسرائیل به زبان آورده است. عمر نه تنها رژیم اسرائیل را یک آپارتاید بچه‌کش ترسو خواند بلکه از سوی دیگر دولت و مجلس آمریکا را به باج‌گیری از اسرائیل برای سکوت در برابر جنایات این رژیم فاسد در جهان متهم کرد و گفت دلارهای صهیونیست‌ها سیاستمداران ما را مسحور و هیپنوتیزم کرده است. این اظهارات برای او گران تمام شد و از دونالد ترامپ گرفته تا نانسی پلوسی اعتراضات شدیداللحنی علیه او و کوچک شمردن و باج‌خواهی آمریکا در مقابل اسرائیل و دیگر نظرات عمر وارد کردند و کار به جایی کشید که کاخ سفید خواهان استعفای عمر به خاطر این توهین‌ها شد.

در مقابل اما رژیم اسرائیل در برابر اتهامات عمر ساکت و منفعل نماند و اعلام کرد به مدارک و اطلاعاتی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد عمر با چند واسطه قطری برای جمهوری اسلامی ایران جاسوسی می‌کند و اطلاعات محرمانه بسیاری را از این طریق به دولت ایران رسانده است. هرچند در ابتدا این مسئله به دلیل تیتر جذاب "جاسوسی نماینده مجلس آمریکا برای دولت ایران” بسیار جنجالی شد و مورد توجه‌ قرار گرفت اما در نهایت به دلیل اینکه حتی در آمریکا هم اظهارات، مدارک و اطلاعات نتانیاهو خریدار ندارد، تب داستان خوابید و فراموش شد.

امروز شایعه بزرگی در اخبار پیرامون الحان عمر دست به دست می‌شود که بزرگ‌تر و عجیب‌تر از شایعات قبلی است. یک مرد مینه‌سوتایی به نام عبدالکریم عثمان، که قبلا رابطه‌ای عاشقانه با عمر داشته است در گفتگویی با دیلی‌میل مدعی شده که عمر برای کمک به دریافت شهروندی آمریکا توسط برادرش با او ازدواج کرده است! عمر طبق اسناد دو بار ازدواج کرده که هر دو ازدواج منجر به طلاق شده است. نام همسران قانونی وی احمد هیرسی و احمد نور علمی است. عبدالکریم عثمان مدعی شده که احمد نور علمی برادر الحان عمر است.

طبق ادعاهای عثمان داستان به سال ۲۰۰۹ برمی‌گردد که احمد برادر الحان عمر به دلیل پذیرفته نشدن در دانشگاه در آستانه اخراج از آمریکا قرار داشت و عمر برای جلوگیری از این اقدام و نیز کمک کردن به برادرش برای ورود به دانشگاه و تحصیل با عدم بازگو کردن و مخفی کردن رابطه خواهر و برادری‌شان به طور قانونی با هم ازدواج کردند و این ازدواج تا سال ۲۰۱۱ که احمد نور علمی به عنوان شهروند آمریکا وارد دانشگاه شود ادامه داشت.

رییس دفتر عمر در مورد این شایعه گفته است که مسائل خانوادگی و شخصی نمایندگان به کسی ارتباط ندارد و بهتر است خبرنگاران در مورد مسائل سیاسی و کاری از خانم عمر سوال بپرسند و در جواب اینکه چرا خود عمر در مورد این شایعه موضع‌گیری نمی‌کند ادامه داده است که او سخت در حال کار بر روی مسائل مهم است و این شایعات و امور سطحی در برابر مسائلی که او با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند محلی از اعراب ندارد و به حساب نمی‌آید. سکوت شخصی الحان عمر، اظهارات دو پهلوی رییس دفترش و نیز اتهام رسوایی جنسی سال گذشته او با حامی مالی انتخاباتی‌اش، تیم مینت، که البته ثابت نشد اما منجر به طلاق مینت از همسرش و فروپاشی خانواده او شد نشان می‌دهد ممکن است واقعیاتی در این شایعه نهفته باشد. در صورتی که این شایعه ثابت شود می‌توان آن را پیروزی بزرگ ترامپ علیه عمر و رسوایی بزرگی برای عمر دانست که به عمر سیاسی کوتاه اما جنجالی‌اش پایان می‌دهد.

کد مطلب: 43148| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۴ ۱۳:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب