کد مطلب: 43107| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۸:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
پیش بینی صادق زیباکلام: میزان رأی تهران از ۱۵ درصد بیشتر نخواهد شد

فضای انتخابات فضایی بسته و غیررقابتی است

پیش بینی صادق زیباکلام: میزان رأی تهران از ۱۵ درصد بیشتر نخواهد شد

سیاسی - ایران نیوز 24: صادق زیباکلام اظهار داشت: عده‌ای می‌گویند جریان اصلاحات با تصمیم عدم ارائه لیست در انتخابات آتی به استقبال حاشیه‌نشینی و محاق رفت، اما نظر من ۱۸۰ درجه فرق دارد. اصلاح‌طلبان نه تنها از چنین تصمیمی متضرر نمی‌شوند بلکه اگر لیست معرفی می‌کردند، به محاق می‌رفتند.

اصلاح‌طبان نه تنها از چنین تصمیمی متضرر نمی‌شوند، بلکه اگر لیست معرفی می‌کردند، به محاق می‌رفتند.

فضای انتخابات فضایی بسته و غیررقابتی است

این تحلیلگر مسائل سیاسی در ادامه سخنانش گفت: از آنجا که فضای انتخابات فضایی بسته و غیررقابتی است، هواداران اصلاح‌طلبی قطعاً رأی نمی‌دهند و دقیقاً به همین دلیل جدی گرفتن این انتخابات به اعتبار اصلاحات لطمه می‌زد. در واقع لیست ندادن اصلاحات تلاشی است برای جلوگیری از اینکه اعتبارشان بیش از این خدشه‌دار نشود و با این عمل از محبوبیت نزل کرده‌شان دفاع کردند تا اعتبارشان بیشتر از این تنزل پیدا نکند.از آنجا که فضای انتخابات فضایی بسته و غیررقابتی است، هواداران اصلاح‌طلبی قطعاً رأی نمی‌دهند و دقیقاً به همین دلیل جدی گرفتن این انتخابات به اعتبار اصلاحات لطمه می‌زد.

میزان رأی تهران از ۱۵ درصد بیشتر نخواهد شد

او درباره میزان مشارکت احتمالی تاکید کرد: در تهران، تبریز، مشهد، شیراز و اصفهان فقط طرفداران تندرو جبهه پایداری و نزدیکان احمدی‌نژاد رأی می‌دهند. مشخصاً در تهران نسبت به رأی دادن طرفداران اصولگرای سنتی هم تردید وجود دارد به همین دلیل میزان تندرو‌های تهران حداکثر با ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار رأی نماینده مجلس می‌شوند

کد مطلب: 43107| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۸:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب