کد مطلب: 43021| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۹:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
نجات مسافران هواپیمای تهران ـ دمشق از حمله جنگنده‌های اسرائیل

نجات مسافران هواپیمای تهران ـ دمشق از حمله جنگنده‌های اسرائیل

بین الملل - ایران نیوز 24: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، هواپیمای مسافربری با ۱۷۲ مسافر که هنگام فرود در فرودگاه بین المللی دمشق در زمان حمله رژیم صهیونیستی به حومه دمشق کم مانده بود که مورد اصابت پدافند هوایی سوریه قرار بگیرد، به پایگاه حمیمیم هدایت شد.

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه ضمن بیان این مطلب افزود: از ساعت ۲ صبح روز پنجشنبه، چهار جنگنده نیروی هوایی F-۱۶ اسرائیل بدون ورود به حریم هوایی سوریه با شلیک هشت موشک هوا به زمین به حومه دمشق حمله غافلگیرانه ای انجام دادند.

وی گفت: نیروهای ارتش سوریه در جریان دفع حمله هوایی اسرائیل، فعالانه از سامانه های موشکی پدافند هوایی استفاده کردند. همزمان با آن که تحلیل داده های سیستم کنترل عینی وضعیت هوایی نشان داد که در زمان حمله هواپیماهای جنگنده اسرائیلی به حومه دمشق، در مجاورت فرودگاه بین المللی دمشق، یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس-۳۲۰ در حال پرواز بود که حامل ۱۷۲ مسافر بود. این تنها به لطف اقدامات ضربتی ماموران مراقبت پرواز فرودگاه دمشق و استفاده کارآمد از سیستم خودکار کنترل ترافیک هوایی بود که ما موفق شدیم هواپیمای مسافربری ایرباس-۳۲۰ را از تیررس پدافند هوایی سوریه خارج کرده و آن را در نزدیک ترین فرودگاه ذخیره یعنی پایگاه هوایی حمیمیم روسیه فرود آوریم.

کوناشنکوف با اشاره به اینکه حرکت پرواز‌های مسافری در سرتاسر جهان در ارتفاعات شناخته شده انجام می‌شود که سامانه‌های راداری رژیم صهیونیستی به وضوح آن‌ها را می‌بینند، خاطرنشان کرد: رادار‌های اسرائیلی به همین اندازه واضح وضعیت هوایی را در حوالی فرودگاه دمشق مشاهده می‌کنند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: بنابراین، عملیات جنگی هوایی ارتش اسرائیل که در آن‌ها از هواپیما‌های غیرنظامی مسافربری برای پوشاندن یا مسدود کردن اقدامات تلافی جویانه نیرو‌های پدافند هوایی سوریه استفاده می‌شود، دارد به یک ویژگی بارز عملیات نیروی هوایی اسرائیل تبدیل می‌شود. چنین عملیات نظریه پردازان نظامی اسرائیلی، متأسفانه جان صد‌ها غیرنظامی بیگناه را به خطر انداخته و این نکته را به هیچ وجه در نظر نمی‌گیرد.

کد مطلب: 43021| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۹:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب