کد مطلب: 42304| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۲۹ ۸:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
افزایش 53 درصدی

افزایش 53 درصدی "خشونت جنسی" در فرانسه

بین الملل - ایران نیوز 24: زنان فرانسوی نسبت به خشونت‌های جنسی و خانگی و کشتار زنان توسط شریک زندگی خود، در شهر پاریس دست به اعتراض زدند؛ تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی قربانی خشونت جنسی غیر خانگی بوده‌اند، دست کم به میزان ۵۳ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است!

"خشونت علیه زنان در کشور فرانسه" یکی از معضلات بزرگ زنان این کشور به حساب می‌آید؛ در چند سال گذشته میزان خشونت‌ها علیه زنان در این کشور به طور چشمگیری گسترش یافته به گونه‌ای که آزار و اذیت‌های جنسی و به قتل رسیدن توسط شریک زندگی از جمله مهم‌ترین خشونت‌هایی هستند که زنان فرانسوی با آن‌ها رو به رو می‌شوند.

زنان فرانسه در مقابل آزار و اذیت‌های جنسی و خشونت‌های خانگی، اعتراضات گسترده‌ای را در سال‌های مختلف برگزار کرده‌اند؛ در اعتراض اخییر، صد‌ها زن در پاریس روی زمین به حالت مرده دراز کشیدند تا با این روش توجه‌ها را نسبت به خشونت خانگی علیه زنان جلب کنند؛ این تجمع اعتراضی در "پلاس دو لا رپوبلیک" از میدان‌های اصلی مرکز پاریس برگزار شد.معترضان نام هر کدام از قربانیان خشونت خانگی در فرانسه را در دست داشته و یک به یک روی زمین می‌افتادند و فریاد می‌کشیدند: «نه یکی دیگر.»؛ «نه یکی دیگر» کمپینی است که در سال ۲۰۱۵ در اعتراض به خشونت علیه زنان در آرژانتین شکل گرفت.

دولت فرانسه از ماه گذشته مجموعه نشست‌هایی را در سراسر کشور با موضوع «مبارزه با خشونت خانگی» آغاز کرده که نخستین اقدام برای حل این معضل محسوب میشود؛ قرار است در چارچوب این نشست‌ها و با هم‌اندیشی نمایندگان دولت و انجمن‌ها، امکانات جدیدی برای مبارزه با این شکل از خشونت فراهم آید.ساندرین بوچیت، که رئیس یک انجمن حمایت از قربانیان خشونت‌های خانگی است و خواهر خودش به دست شریک زندگی‌اش در مقابل چشمان دختر ۷ ساله اش به آتش کشیده و کشته شده، به رویترز گفت که بالا رفتن آمار قربانیان خشونت خانگی، غیرقابل قبول است.

یکی دیگر از مشکلاتی که زنان فرانسوی به واسطه آن، مورد هجمه قرار دارند "آزار و اذیت‌های جنسی" است؛ براساس گزارش "سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت" و "موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی" فرانسه، تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی قربانی خشونت جنسی غیر خانگی بوده‌اند، دست کم به میزان ۵۳ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است.دو نهاد مزبور در گزارش سالانه خود در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده‌اند که تعداد قربانیان سوء‌استفاده جنسی در فرانسه از ۱۷۳ هزار نفر در سال ۲۰۱۶ میلادی، به ۲۶۵ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده است.

"رصدخانه ملی جرائم و عدالت کیفری فرانسه" ONDRP، در نخستین گزارش خود در مورد این موضوع آماری را منتشر می‌کند؛ تنها ۲۲۰ هزار نفر از قربانیان در وسایل حمل و نقل عمومی مورد آزار متجاوزین قرار گرفته‌اند! قطار و اتوبوس در حال حرکت، مانع از فرار قربانیان می‌شود و متجاوزان به راحتی نیت سوء خود را پیگیری می‌کنند. یکی از دلایل پیروزی مکرون در انتخابات ریاست‌جمهوری، وعده "پایان دادن به خشونت علیه زنان" بود، اما با رشد شدید خشونت‌های مرگبار علیه زنان، فعالان حقوق زنان خواستار دخالت دولت و پایان دادن به آنچه که "قتل عام" خواندند، شدند.

کد مطلب: 42304| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۲۹ ۸:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب