کد مطلب: 41633| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۷ ۹:۸:۱۰| نسخه چاپی
با شکایت بنیاد مستضعفان؛ دانشکده خبر پلمپ شد/ فتاح:اموال مستضعفان دست هر مقام و منصبی باشد باید برگردد

اولین ضرب شصت رئیس بنیاد مستضعفان؛

با شکایت بنیاد مستضعفان؛ دانشکده خبر پلمپ شد/ فتاح:اموال مستضعفان دست هر مقام و منصبی باشد باید برگردد

اجتماعی - اخبار ملل: دانشکده خبر تهران، وابسته به خبرگزاری جمهوی اسلامی (ایرنا) پلمب شد؛ رویدادی که ظاهرا ریشه در شکایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی دارد.

آن گونه که از این دانشکده خبر می‌رسد، هم اکنون ضابطین در حال پلمب برخی اتاق‌های دانشکده هستند و هنوز این ساختمان کامل پلمب نشده است؛ فرایندی که با اعتراض برخی دانشجویان و کارکنان این مجموعه به ضابطین اجرای این حکم همراه است.

فضایی تنش زا که به محدوده میدان ولیعصر (عج) نیز تا حدودی سرایت کرده و جلب توجه عابران را به دنبال داشته تا این پرسش به وجود آید که دلیل چنین تصمیمی چیست و چه کشمکش‌های پررنگی در پشت پرده در جریان بوده که در نهایت به صدور حکم پلمب منجر شده است؟ پرسشی که برخی حاضران در صحنه پاسخ جالب توجهی در خصوص آن مطرح کرده و تأکید دارند دلیل این رویداد قهری، تعویق پرداخت اجاره این ساختمان است؛ تعویقی که احتمالا طولانی مدت بوده و بعید نیست به تغییر و تحولاتی که اخیرا در بنیاد مستضعفان رقم خورده نیز بی ارتباط باشد.

این گمانه زمانی پررنگ‌تر می‌شود که بدانیم پرویز فتاح ـ که اخیرا طی حکمی به ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی منصوب شده ـ در حاشیه بازدید از پروژه مشهور آزادراه تهران ـ شمال، تأکید کرد، نهاد متبوعش متعلق به مستضعفان است و وعده داد همه امور در بنیاد مستضعفان بر این مدار قرار خواهند گرفت.سخنانی که در ادامه به آغاز بررسی‌هایی جامع در خصوص پروژه ساخت این آزادراه گران قیمت جهت تداوم فعالیت بنیاد مستضعفان در آن و یا خروج این نهاد از پروژه در صورت رسیدن به این جمع بندی که برای مستضعفان سود آور نیست، رسید و تأکید بر این مهم که برخی اموال بنیاد مستضعفان در دست برخی است که باید به این نهاد بازگردانده شود.

فتاح در این خصوص گفت: «برخی املاک ما در دست دستگاه هاست؛ در دست امثال ارگان‌های نظامی یا دستگاه قضایی یا دستگاه دولتی یا شهرداری و ...، نه مردم. باید این املاک برگردانده شود. البته ممکن است بخشی هم در دست افراد حقیقی باشد. همه باید بدانند که مال مستضعفان است، خوردن ندارد، از گلو پایین نمی‌رود، گلوگیر است و [به بنیاد مشتضعفان] برمی‌گردداظهارنظری آتشین که حالا در پی آن، خبر پلمب دانشکده خبر با شکایت بنیاد مستضعفان مخابره می‌گردد؛ هرچند بعید است پیگیری روند قضایی برای پلمب هر مجموعه‌ای طی چند روز به فرجام برسد و احتمالا این رویداد، ولو با شکایت بنیاد مستضعفان رقم خورده باشد، از مدتی پیشتر کلید خورده است.

تکمیلی: فک پلمب و امهال سه هفته ای به بدهکار

ساعتی پس از انتشار این خبر، دستور فک پلمب این دانشکده صادر و اجرا گردید و خبر رسید که این تصمیم در راستای مهلتی رخ داده که به مسئولان دانشکده داده شده تا بدهی های معوق شان را به بنیاد مستضعفان بپردازند.در پی این اتفاق، توئیتی در صفحه منتسب به فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی منتشر شد که در آن تاکید شده: «عمدا از دانشکده خبر شروع کردیم تا خبرش به گوش همه برسد عزم جدی است اموال مستضعفان دست هر مقام و منصبی باشد باید برگردد.» در ادامه این توئیت یادآوری شده که مهلت در نظر گرفته شده برای پرداخت معوقات، پایان مردادماه در نظر گرفته شده و تاکید شده که در صورت پرداخت نشدن معوقات تا این تاریخ، بار دیگر پلمب این دانشکده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کد مطلب: 41633| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۷ ۹:۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب