کد مطلب: 40235| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۸:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
بیمه دانا بیش از 26 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید کرد

بیمه دانا بیش از 26 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید کرد

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: مدیرعامل بیمه دانا با تشریح عملکرد این شرکت از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه امسال گفت: در این مدت بیش از 26 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید شده که بیش از 12هزار میلیارد ریال آن مربوط به دوره زمانی مهر تا پایان بهمن ماه سال جاری است که این آمار حاکی از تلاش جمعی کارکنان برای افزایش تولید حق بیمه در ماه‌های پایان سال بشمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، دکتر ابراهیم کاردگر ، حق بیمه دریافتی 6 ماه اول امسال را بیش از 13هزار میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: در بهمن ماه امسال نیز بیش از  2هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید شده است.

وی با بیان اینکه بیمه دانا در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود 14 درصد رشد در بخش حق بیمه ها کسب کرد و نسبت خسارت آن به 76 درصد رسید، اضافه کرد: بیمه دانا سهم بالایی از رشته درمان دارد و نسبت خسارت در این رشته 102 درصد است. کاردگر از رشد 50 درصدی حق بیمه ها در نیمه دوم امسال نسبت به مدت مشابه پارسال  نیز خبر داد و گفت: نسبت خسارت نیز در همین مدت به 74 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل بیمه دانا از تلاش برای اصلاح سبد بیمه این شرکت خبر داد و گفت: اغلب قراردادهای بیمه های دانا در حوزه درمان قراردادهای کلان است.وی افزود: شرکت های بیمه در رشته درمان دچار جنگ قیمت شده اند و همانطور که رییس کل بیمه مرکزی گفته باید برای آن فکر اساسی کرد.کاردگر تاکید کرد: باید بهای تمام شده بیمه درمان را از بیمه گذار اخذ کرد.وی یادآور شد : از ابتدای امسال یک هزار و 942 میلیارد تومان خسارت درمان پرداخت شده است. کاردگر اظهار داشت: اکنون رشته درمان نسبت خسارتش در بیمه درمان 102 درصد است در حالی که طبق مقررات بیمه مرکزی باید 80 درصد باشد.

" مهر دانا"، طرح حمایتی از سبد اقتصاد خانوار

دکتر کاردگر، در ادامه به اجرای طرح مهر دانا با همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور رفاه حال شهروندان و نیز حمایت از سبد اقتصاد خانواده‌ها تهیه شده است. وی اظهار داشت: طبق این تفاهم‌نامه که برای اولین بار در صنعت بیمه و بانک کشور اجرا می‌شود، اقشار مختلف جامعه از جمله رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی کشور و تمامی سهامداران سهام عدالت می‌توانند بدون مراجعه به بانک، به دفاتر نمایندگی بیمه دانا در سراسر کشور مراجعه کرده و بدون ضامن، تسهیلات بانکی دریافت کرده و نسبت به تهیه بیمه‌نامه‌های مورد نیاز خود اقدام کنند.

طرح مهر دانا، تجلی نشر بانکداری اسلامی

مدیرعامل بیمه دانا، اجرای طرح مهر دانا را حرکت جدیدی در نظام بیمه و بانکداری اسلامی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با بهره‌مندی مردم از این طرح، ضمن افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه، بیمه‌نامه‌های شخص ثالث، بدنه و آتش‌سوزی این شرکت با دریافت تسهیلات بانکی، به راحتی تهیه و در اختیار جامعه هدف آن قرار گیرد.

«"مهر دانا"، طرحی است که بین بیمه دانا و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران منعقد شده که به موجب آن قشر وسیعی از جامعه از جمله رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، به دفاتر نمایندگی بیمه دانا در سراسر کشور مراجعه کرده و می‌توانند بدون کارمزد و مراجعه به بانک، با دریافت تسهیلات مالی، بیمه‌نامه‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند»

در حال حاضر بیمه دانا با وجود 61 شعبه، یک هزار و 987 نمایندگی، 35 شرکت نمایندگی، 115 نمایندگی فروش ویژه بیمه عمر، 670 کارگزاری و سه دفتر فرعی با در دست داشتن حدود 7/7 درصد بازار بیمه کشور، خود را به عنوان سومین شرکت بزرگ بازار بیمه کشور به همگان معرفی کرده است.

کد مطلب: 40235| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۸:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب