کد مطلب: 39061| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۱ ۹:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
هدیه چهارصد میلیون دلاری امیر قطر به اردوغان + تصاویر

هدیه چهارصد میلیون دلاری امیر قطر به اردوغان + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24: امیر قطر یک هواپیمای لوکس چهارصد میلیون دلاری به رجب طیب اردوغان هدیه داد.

تمیم بن حمد آل ثانی یک فروند هواپیمای لوکس چهارصد میلیون دلاری را به عنوان هدیه به "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه اهدا کرد. امیر قطر این هدیه را برای نشان دادن "دوستی خود به اردوغان" هدیه داد. تقدیم این هدیه بعد از آن صورت گرفت که اردوغان علاقه خود به هواپیما بویینگ 8-747 ابراز کرده بود. این هواپیما دارای 76 صندلی و هفت اتاق خواب و دو سال پذیرایی است. ترکیه اعلام کرده است این هواپیما به ناوگان 11 هواپیمای دولتی افزوده خواهد شد.

درحالی که سایت Kokpit.aero خبر از هدیه هواپیمای بویینگ از سوی امیر قطر به اردوغان داده است، غمزه تاشجی نماینده حزب جمهوری خلق مخالف دولت ترکیه گفت که رئیس جمهور ترکیه این هواپیما را برای استفاده خصوصی از قطر خریداری کرده است. او این هواپیمای چند صد میلیون دلاری را به "قصر پرنده" تشبیه کرد. تاشجی در نامه‌ای اعتراضی به "فواد اوکتای" معاون اردوغان نوشت: "کاخ ریاست جمهوری از مردم ترکیه می‌خواهد که روزانه (مبلغ زیادی) صرفه‌جویی کنند. اما همان افراد که خواستار اقدامات ریاضتی هستند، نمی‌توانند از لوکس‌گرایی و خودنمایی دست بردارند".

 

اضافه شدن این هواپیما به اموال ریاست‌جمهوری ترکیه در حالی است که در پی اعمال تحریم‌های آمریکا، ارزش واحد پول این کشور (لیر) در برابر دلار افت کرده و ترکیه با بحران اقتصادی مواجه است. در هفته‌های اخیر و در پی سقوط ارزش لیر ترکیه "برات آلبایراک" وزیر دارایی و خزانه‌داری این کشور دستور اجرای سیاست‌های ریاضت اقتصادی را صادر کرد. همچنین "رجب طیب ادروغان" نیز از مردم ترکیه خواست دلار، یورو و طلاهای خود را به لیر تبدیل کنند تا دست دولت برای مقابله با بحران بازتر باشد.

 

کد مطلب: 39061| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۱ ۹:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب