کد مطلب: 37354| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ ۸:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
مشارکت بانک قرض الحسنه مهرایران در ساخت مرکز بازپروری مبتلایان به اعتیاد

مشارکت بانک قرض الحسنه مهرایران در ساخت مرکز بازپروری مبتلایان به اعتیاد

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: تفاهمنامه مشارکت در ساخت مرکز درمانی و بازپروری مبتلایان به اعتیاد، ميان مرتضي اکبري مديرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران و ايازي معاون امور اجتماعي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي امضا شد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در این تفاهمنامه بانک قرض الحسنه مهر ایران براي ساخت مرکز درماني و بازپروري مبتلايان به اعتياد به ارزش ۲۵ ميليارد ريال در بيمارستان روانپزشکي ايران، با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي همكاري مي كند.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت در مراسم انعقاد این تفاهم نامه، گفت: افراد بیمار از جمله اقشاري هستند که در معرض مشکلات عديده مالي قرار مي گيرند که خوشبختانه با اجراي طرح تحول سلامت جامعه بخش عمده اي از مسائل حل شده است ولي همچنان هزينه هايي به افراد ضعيف متحمل مي گردد که مي توانيم نقش حمايتي از آنان را بر عهده داشته باشيم.

ایازی اظهارداشت: بنگاه های تولیدي و اقتصادي مي توانند در چارچوب مسئوليت هاي اجتماعي خود از اين اقشار حمايت کنند؛ همچنين افزايش تعاملات بانکي در حوزه قرض الحسنه به منظور ارائه خدمات شايسته تر به نيازمندان واقعي جامعه، سطح معنوي اقدامات صورت گرفته را افزايش خواهد داد.

وی با اشاره به مطلوب بودن حوزه پزشکی کشور، وضعیت درمان را به سبب کمبود زیرساختهاي نظام سلامت از جمله تخت هاي بيمارستاني، نامناسب ارزيابي کرد و از بنگاههاي اقتصادي خواست تا با پيروي از بانك قرض الحسنه مهر ايران كه ۵۰ درصد بودجه تبليغاتي خود را صرف مسئوليت هاي اجتماعي مي كند، در اين چارچوب عمل كنند. معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران براي بازسازي منطق زلزله زده نيز احداث ۳ خانه بهداشت تقبل کرده است گفت: هم اينك زمين اين مراكز در اختيار بانك قرار گرفته و قرار است در كمتر از يكسال تحويل شود.

در ادامه، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به فعالیت های عام المنفعه اين بانک در اموري چون بهداشت و درمان، معيشت، ازدواج جوانان و اشتغالزايي گفت: در يکسال گذشته،۵۰ درصد بودجه تبليغات بانک صرف مسئوليت هاي اجتماعي شده است.

مرتضی اکبری در رابطه با تفاهمنامه مشارکت در ساخت مرکز درمانی و بازپروری مبتلايان به اعتياد با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: اعتبار در نظر گرفته شده به منظور مشاركت بانك از تامين قسمتي از هزينه مالي ساخت مركز بازپروري مبتلايان به اعتياد با توجه به توافقات فيمابين، حداكثر ۲۵ ميليارد ريال خواهد بود.

وی افزود: این مجموعه، پروژه جامعی است که شامل ۳۰ هزار مترمربع فضا می باشد که فاز اول آن با مشارکت وزارت بهداشت آغاز و با تخصيص اعتبار، قراردادهاي لازم منعقد شده است. دکتر اکبری تصریح کرد: پروژه ای که بانك قرض الحسنه مهر ایران در آن مشاركت مي كند نزديك به ۸ هزار متر مربع مساحت دارد كه در سه طبقه احداث مي شود. اين پروژه به صورت مدورال طراحي شده است و اين امكان را دارد كه به صورت مستقل مورد بهره برداري قرار گيرد.

کد مطلب: 37354| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ ۸:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب