کد مطلب: 36605| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۳ ۹:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
مصرف قلیان و دخانیات در قم و البرز ممنوع شد

مصرف قلیان و دخانیات در قم و البرز ممنوع شد

اجتماعی - ایران نیوز 24: دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت: دراجرای مقررات ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات و ماده 28 قانون نظام صنفی پلیس اماکن نیروی انتظامی اماکنی که نسبت به عرضه قلیان اقدام می‌کنند پلمب می‌شوند.

حاجی رضا شاکرمی افزود: این قانون لازم الاجرا است و همه اماکن باید از آن تبعیت کنند. وی با بیان اینکه گزارش اقدامات باید به دادستانی کرج گزارش شود، گفت: فک پلمب و اجازه فعالیت مجدد این واحدها منوط به دستور کتبی دادستان عمومی و انقلاب کرج است.

* استفاده از قلیان در قم ممنوع شد

دادستان عمومی و انقلاب قم نیز از ممنوعیت استفاده از قلیان در قم خبر داد.مهدی کاهه گفت: استفاده از دخانیات و قلیان در قهوه خانه و سفره خانه ها، رستوران و کافی شاپ ها، هتل و مسافرخانه ها، بوستان ها و پارک ها و همه اماکن عمومی دیگر در قم ممنوع شد.

دادستان قم ضمن اشاره به ضررهای بیشمار مصرف دخانیات به ویژه قلیان گفت: به استناد ماده ۷ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب ۱۳۸۵ و بند ۸ ماده ۱ آیین نامه اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب  ۱۳۸۶ که اماکن عمومی را تعریف کرده هر نوع تبلیغ و تشویق مستقیم یا غیر مستقیم و یا تحریک افراد به استعمال دخانیات اکیداً ممنوع است.

وی افزود: جهت هشدار و اطلاع هرچه بیشتر مردم طی چند روز آینده در تمامی پارک ها و بوستان ها و فضای های عمومی مختلف سطح شهر تابلوهای هشداردهنده ای مبنی بر ممنوعیت استعمال قلیان در معرض دید عموم نصب خواهد شد.کاهه در پایان گفت: در صورت مشاهده عرضه و مصرف قلیان در اماکن صنفی ضمن جمع آوری آنها با واحد و اشخاص متخلف برخورد قانونی و آن محل پلمب خواهد شد.

کد مطلب: 36605| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۳ ۹:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب