کد مطلب: 35980| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۵/۳ ۱۳:۵۴:۱۰| نسخه چاپی
عقب‌نشینی کاخ سفید از اعلام حمایت ترامپ از تحریم‌های ایران

عقب‌نشینی کاخ سفید از اعلام حمایت ترامپ از تحریم‌های ایران

بین الملل - ایران نیوز 24: «سارا هاکوبی سندرز»، سخنگوی کاخ سفید از اظهارات اولیه‌اش مبنی بر اینکه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی حمایت می‌کند، عقب‌نشینی کرد.

سخنگوی کاخ سفید از اظهارات اولیه‌اش مبنی بر اینکه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی حمایت می‌کند، عقب‌نشینی کرد.
«سارا هاکوبی سندرز»، سخنگوی کاخ سفید از اظهارات اولیه‌اش مبنی بر اینکه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی حمایت می‌کند، عقب‌نشینی کرد.
سندرز در جمع خبرنگاران در واکنش به این سوال که موضع ترامپ درباره تحریم‌های جدید کنگره برای تحریم ایران، روسیه و کره شمالی چیست، گفت: «درباره طرح تحریم‌ها، رئیس‌جمهور با صراحت زیادی حمایت خود را از ادامه تحریم‌ها علیه آن سه کشور اعلام کرده است.»
وی تصریح کرد: «او قصدی برای کنار گذاشتن (این تحریم‌ها) را ندارد، ولی می‌خواهد مطمئن شود که ما به بهترین توافق برای مردم آمریکا دست پیدا می‌کنیم. نمی‌توان گفت که کنگره در این مورد بهترین کارنامه را دارد».
سندرز همچنین گفت: «اگر نگاهی به قراردادهای نفتا و توافق ایران بیندازید متوجه می‌شوید که رئیس‌جمهور می‌خواهد اطمینان حاصل کند که ما در واقع به بهترین توافق برای ایالات متحده آمریکا دست پیدا می‌کنی»
سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: «رئیس‌جمهور تأکید زیادی روی این موضوع دارد ولی همزمان می‌خواهد اطمینان حاصل کند که تحریم‌ها علیه آن سه کشور ادامه پیدا می‌کنند، بنابراین او این طرح قانونی را بررسی کرده تا ببیند محصول نهایی آن چه‌طور از آب در می‌آید.»
«سندرز» در پاسخ به این سوال که در صورتی که تحریم‌ها به شکل فعلی‌اش باشد، آیا رئیس‌جمهور از آن حمایت می‌کند گفت: «همان‌طور که گفتم، او دارد اوضاع را بررسی می‌کند تا ببیند این طرح در حال حاضر چه وضعیتی دارد و ما شما را درجریان این تصمیم قرار خواهیم داد.»
وی تصریح کرد: «فکر می‌کنم که بخش مهم ماجر این است که رئیس‌جمهور بسیار حامی تحریم این کشورها است و می‌خواهد اطمینان حاصل کند که آن تحریم‌ها پابرجا می‌مانند؛ اما او همزمان می‌خواهد اطمینان حاصل کند که ما به توافق‌های خوبی دست پیدا کنیم. و این دو چیز برای رئیس‌جمهور خیلی مهم هستند.»
«سارا سندرز» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفته بود که دونالد ترامپ از طرح فعلی تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی حمایت می‌کند و آن را به قانون تبدیل خواهد کرد.ساعاتی بعد، مدیر جدید ارتباطات کاخ سفید در اظهاراتی متناقض با سندرز گفت که ترامپ هنوز در این خصوص تصمیم نگرفته است.

کد مطلب: 35980| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۵/۳ ۱۳:۵۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب