کد مطلب: 35873| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۵ ۱۵:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
آتش زیر خاکستر شعله ور شد/ بازداشت حسین برای مقابله با حسن!

آتش زیر خاکستر شعله ور شد/ بازداشت حسین برای مقابله با حسن!

سیاسی - ایران نیوز 24: بازداشت حسین فریدون، برادر رئیس جمهوری سرآغاز تقابل جدی دو جریان سیاسی در کشور است که ریشه آن به انتخابات ریاست جمهوری و شکست اصولگرایان باز می گردد.

این حادثه همچنین نقطه عطفی در مناسبات تیره و تار حسن روحانی با جناح رقیب است که کنترل نهادهای قدرتمندی مانند قوه قضاییه و سپاه پاسداران را در اختیار دارد.از همان زمان که آقای روحانی برادر خود را به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهوری منصوب کرد، بخشی از حملات اصولگرایان منتقد حسن روحانی متوجه حسین فریدون و مناسبات مالی و اقتصادی او شد.

نه تنها رسانه های اصولگرا، بلکه مقامات رسمی از جمله نمایندگان مجلس و مهم‌تر از آن، مقامات قضایی بارها به ارتباط حسین فریدون با “متهمان بزرگ مالی” اشاره کرده بودند، حتی در جریان رقابت‌های ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶، محمد باقر قالیباف به صراحت و بدون هیچ پرده‌پوشی از دست داشتن حسین فریدون در مفاسد اقتصادی سخن گفت.حسین فریدون خود در نامه‌ای که در مجلس قرائت شد، همه اتهامات را رد کرد. اگرچه حسن روحانی خود به صراحت به این موضوع نپرداخته، اما نزدیکان او همواره این اتهامات را رد کرده و آنها را سیاسی و تلاشی برای تحت فشار گذاشتن رئیس جمهوری دانسته‌اند.

بازداشت برادر رئیس جمهوری ایران، در آستانه مراسم تنفیذ و تحلیف و تشکیل دولت جدید، می‌تواند تاثیری جدی بر رویدادهای پیش رو بگذارد، به ویژه آنکه این اقدام در پی تقابل آشکار حسن روحانی با کانون های قدرت در دو ماه گذشته صورت گرفته است.به نظر می رسد جریان مخالف روحانی برای ضربه زدن به دولت تمام امکانات خود را بسیج کرده تا قبل از مراسم تحلیف کار شیخ را تمام کنند .

کد مطلب: 35873| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۵ ۱۵:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب