کد مطلب: 35769| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۸ ۱۴:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
پیشنهاد بی شرمانه مقامات ریاض به عراق

پیشنهاد بی شرمانه مقامات ریاض به عراق

بین الملل - ایران نیوز 24: سران آل سعود به مقامات عراقی پیشنهاد دادند در ازای قطع رابطه بغداد با دوحه، موصل را بازسازی کنند!

به گزارش المیادین، «جاسم البیاتی» از رهبران حزب دعوت اسلامی در عراق از اعمال فشارها علیه دولت عراق و چانه‌ زنی‌ با آن از سوی عربستان خبر داد و گفت: ریاض انتظار دارد که در بحران به وجود آمده در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس، بغداد در کنار ریاض قرار گیرد.وی اعلام کرد عربستان به بغداد فشار می‌آورد تا با پیشنهاد دشمنی با دوحه در مقابل بازسازی موصل، موافقت کند.

البیاتی افزود: ریاض می‌خواهد که بغداد در کنارش و مقابل دوحه قرار گیرد تا در مقابل عربستان نیز بازسازی مناطق آزادشده در موصل را برعهده گیرد.وی در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد از زمان آغاز بحران ایجاد شده در روابط عربستان و امارات با قطر، بر دولت عراق فشار آورده‌اند تا در محور سعودی علیه دوحه قرار گیرد و همین فشارها، دلیل به تاخیرافتادن چند روزه سفر «حیدرعبادی» نخست ‌وزیر عراق به ریاض بود.

این در حالی است که منابع آگاه، پیش از این اعلام کرده بودند دولت عراق با همکاری کویت و عمان، پیشنهادی را برای آشتی میان چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر با دوحه ارائه کرده بود.

کد مطلب: 35769| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۸ ۱۴:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب