کد مطلب: 34530| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۱۲:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
اقدام عمروعاصی داعشی ها در جنگ موصل + تصویر

اقدام عمروعاصی داعشی ها در جنگ موصل + تصویر

بین الملل - ایران نیوز24:مظنونان به عضویت در گروه تروریستی داعش برای زنده ماندن دست به هر اقدامی در عملیات آزادسازی موصل می‌زنند.

در یکی از تصاویری که از ادامه پیشروی نیروهای ارتش عراق منتشر شده دو داعشی در مقابل یک نیروی ویژه ارتش عراق عریان شده‌اند تا با این کار نظامی عراقی را از کشتن منصرف کنند. این عکس ها مورد توجه کاربران عرب زبان شبکه های مجازی قرار گرفته است.

اقدام عمروعاصی در جنگ موصل +عکس

گفتنی است گاهی نیروهای عراقی پس از آزادسازی مناطق برای اطمینان از انتحاری نبودن افرادی که مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش هستند آنان را مجبور می کنند تا نیمه برهنه شوند تا با این کار از عدم وجود بمب در زیر لباس آنها مطمئن شوند. برهنه شدن در جنگ حیله‌ای است که عمروعاص در جریان جنگ صفین به کار برد.

او هنگامی که در میدان نبرد با امام علی(ع) مواجه شد برای جان سالم به در بردن عریان شد چراکه از جوانمردى امام آگاه بود. امام چشم خود را فرو بست و از او روى برگردانید که گویای اهتمام حضرت به امور ارزشی و اخلاقی است.عبدالفتاح عبدالمقصود که یک نویسنده سنى مذهب است، در زمینه انصراف امام از کشتن عمروعاص می‌ نویسد : امام حاضر نشد دست‌هاى خود را به خون پیادة بى سلاح افتاده‌اى بیالاید و از روى کرامت و عفت او را رها کرد.

جوانمردی، بزرگوارى، عفت چشم و مراعات اخلاق ابرمرد تاریخ امیرمؤمنان علی(ع) ایشان را از قتل عمروعاص منصرف ساخت، دشمنى که در نهایت ذلت از برابر رقیبش فرار کرد و حاضر شد با کمال بدبختى، بدن خود را عریان سازد. این عمل به مراتب از کشتن او تاریخ‌سازتر است.

کد مطلب: 34530| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۱۲:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب