کد مطلب: 34230| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۹:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
مخالفت  دادگاه استیناف درخواست تجدید نظر دولت ترامپ / مسلمانان فعلا می‌توانند به آمریکا بروند

مخالفت دادگاه استیناف درخواست تجدید نظر دولت ترامپ / مسلمانان فعلا می‌توانند به آمریکا بروند

بین الملل - ایران نیوز24: دادگاه استیناف آمریکا درخواست وزارت دادگستری دولت ترامپ برای به جریان انداختن مجدد دستور مهاجرتی ترامپ را رد کرد.

به گزارش اسکای نیوز این درخواست استیناف برای لغو حکم قاضی فدرال سیاتل بود که دادگاه استیناف درخواست دولت ترامپ را نپذیرفت؛ به این ترتیب دستور مهاجرتی ترامپ هم‌چنان معلق ماند.دادگاه استیناف در بیانیه‌ای اعلام کرد تا دوشنبه به وزارت دادگستری دولت ترامپ مهلت داده می‌شود که پاسخ تکمیلی خود را در این زمینه ارائه دهد.

این دادگاه در سان‌فرانسیسکو از قاضی فدرال سیاتل و دولت ترامپ خواسته است تا بعد از ظهر دوشنبه مدارک بیشتر خود را در این زمینه ارائه کنند.طبق دستور اجرایی ترامپ که اخیرا به امضا رسید، برنامه مهاجرتی ایالات متحده برای دست کم ۱۲۰ روز متوقف می‌شود. همچنین ورود مسافرانی از هفت کشور مسلمان شامل ایران، عراق، لیبی، یمن، سوریه، سومالی و سودان برای ۹۰ روز ممنوع اعلام شد. علاوه بر این ورود مهاجران از سوریه تا مدت نامعلومی به تعویق افتاد.

با این حال روز گذشته با حکم یک قاضی فدرال در ایالت واشنگتن (به مرکزیت سیاتل) دستور مذکور در سراسر ایالات متحده و تا زمان رسیدگی به شکایت دادستان سیاتل علیه دستور ترامپ لغو شد.در پی حکم قاضی فدرال ایالت واشنگتن، به آژانس‌های دولتی و خطوط هواپیمایی سراسر جهان اعلام شد که این ممنوعیت برداشته شده و می‌توانند افرادی از کشورهای ممنوعه را نیز به مقصد آمریکا در میان مسافران خود داشته باشند.

«ترامپ» رسما علیه حکم قاضی «رابرت» شکایت کرد

رئیس جمهوری آمریکا با تنظیم شکایتی، تجدید نظر در حکم دادگاه فدرال مبنی بر لغو فرمان مهاجرتی وی علیه اتباع ۷ کشور مسلمان را خواستار شد. وزارت دادگستری آمریکا از تنظیم شکایت دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری تازه کار آمریکا، علیه حکم «جیمز رابرت» قاضی فدرال ایالت «واشنگتن» خبر داد.

 در عین حال، ترامپ نیز در یکی از همان پیام های توئیتری معروفش، مدعی شد: ما این پرونده را می بَریم. ما به خاطر امنیت آمریکا می بَریم. گفتنی است قاضی رابرت دیروز شنبه طی حکمی سیاست مهاجرتی ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به خاک آمریکا را به چالش کشید و دستور تعلیق این فرمان در سراسر آمریکا را صادر کرد.

 به پیروی از حکم قاضی فدرال، اداره گمرگ ایالات متحده از شرکت های هواپیمایی این کشور خواست تا به اتباع هفت کشور ایران، عراق، سوریه، لیبی، یمن، سومالی و سودان که دارای روادید هستند، خدمات مسافرتی ارائه دهند. در همین راستا، وزارت خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد افرادی که دارای گذرنامه های معتبر هستند، می توانند به آمریکا وارد شوند.

 با این حال، ترامپ که از تصمیم قاضی رابرت در به چالش کشیدن حکم وی درباره مهاجرت به خشم آمده است، از همان ساعات نخست صبح دیروز، موج حملات توئیتری خود را علیه مخالفین آغاز کرد و گفت: کشور ما به جایی رسیده که یک قاضی می تواند ممنوعیت مسافرتی صادره از سوی وزارت امنیت داخلی را لغو کند تا هرکسی،‌ حتی با نیات شوم، به آمریکا وارد شود. وی در پیامی دیگر مدعی شد که به دلیل لغو این ممنوعیت توسط یک قاضی، ممکن است شمار زیادی از مردمان بد و خطرناک به داخل آمریکا سرازیر شوند. یک تصمیم خطرناک!

کد مطلب: 34230| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۹:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب