کد مطلب: 33534| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۳ ۱۴:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
درخواست کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از ترامپ به جای لغو برجام

رای الیوم گزارش داد؛

درخواست کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از ترامپ به جای لغو برجام

بین الملل - ایران نیوز24: در نشست سالانه و غیرعلنی «مجمع صیر بنی یاس» ابوظبی، موضوعات مختلفی از جمله توافق هسته‌ای با ایران، آینده سیاست آمریکا در خاورمیانه و بحران سوریه مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش رای الیوم، این نشست، هفته گذشته و با حضور شمار زیادی از مقامات و کارشناسان سیاسی از جمله «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «وندی شرمن» معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا برگزار شد.رای الیوم در ادامه نوشت: «دیوید ایگناتیوس» در روزنامه «واشنگتن‌پست» که در این نشست حضور داشته، بخشی از اظهارات مطرح شده در این نشست را بدون نام بردن از افراد در گزارشی منتشر کرده است.»منبع مذکور ادامه داد: «سیاست دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید آمریکا در قبال ایران و بحران سوریه در صدر موضوعات مورد بحث در این نشست قرار داشته است».

رای الیوم در ادامه به نقل از واشنگتن پست نوشت: «ترامپ در طول رقابت‌های انتخاباتی گفته بود که یا برجام را فسخ می‌کند یا آن را مورد مذاکره مجدد قرار می‌دهد. اما اینجا تقریبا اجماع وجود داشت که ترامپ باید آن را به عنوان یک کار انجام شده بپذیرد و در مقبل بر مواجهه با رفتار تهاجمی ایران متمرکز شود. این اجماع حتی مقاماتی هم که جزو سرسخت‌ترین منتقدان توافق بودند را شامل شد.»این روزنامه افزود: «یکی از مقامات برجسته کشورهای عربی حاشیه خلیج  [فارس] گفته است که فقط کسی که بخواهد ما را به دنیای مجهولات بفرستد توافق  هسته ای را پاره می‌کند. یک مقام دیگر هم با وجود انتقاد از نحوه مذاکره در مورد برجام گفته است که واقعا هیچ‌کس مخالف توافق نیست».

 

کد مطلب: 33534| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۳ ۱۴:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب