کد مطلب: 32733| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲۰ ۱۵:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
توهم مفتی سعودی درباره نقش ایران در ترورش!

روزنامه عربی "الشرق الاوسط" مدعی شد

توهم مفتی سعودی درباره نقش ایران در ترورش!

بین الملل - ایران نیوز24: شیخ "عائض القرنی" که از او تحت عنوان "واعظ و دیپلمات" در رسانه های سعودی یاد می شود مدعی شده است که اخیرا او با تلاش برای ترورش در فیلیپین مواجه شده است. او ادعا کرده که سفیر پادشاهی عربستان سعودی در فیلیپین عبدالله البسیری به قرنی اطلاع داده که دانشجویی که در قم تحصیل کرده قصد کشتن او را داشته است.

نشریه "الشرق الاوسط" وابسته به عربستان سعودی درباره این مفتی شناخته شده می نویسد:"او در شهر "زامبوانگا" فیلیپین اوایل ماه مارس گذشته هدف تیراندازی قرار گرفت و مجروح شد. مشخص شده بود که ضارب با هدف قتل او به سمت خودرویی که حامل شیخ قرنی بوده شلیک کرده است. ضارب پس از تبادل آتش با نیروهای امنیتی کشته شد. قرنی به الشرق الاوسط گفته است که شواهد مشخص شده و تنها منتظر بیانیه رسمی مقام های فیلیپین است. او در تماسی تلفنی با این نشریه مدعی شده است که هشت مامور امنیتی عربستان سعودی به این نتیجه رسیده اند که فرد ضارب از دانشجویان در قم بوده است. او مدعی است که این فرد گروه تازه ای را در فیلیپین برای هدف قرار دادن او و مقام های مهم سعودی تشکیل داده بود.

این نشریه سعودی در حالی ادعای مذبوحانه فوق را منتشر کرده است که دیگر رسانه های عربستان از جمله "العربیه" نیز جنگی تبلیغاتی را علیه کشورمان به راه انداخته اند. پیش از این نیز این روزنامه مدعی شده بود که ایران قصد ترور سفیر عربستان سعودی در عراق یعنی ثامر آل سبهان را با استفاده از راکت های ار پی جی 7 در درون خودروی او داشته است. الشرق الاوسط اشاره کرده بود که به شبه نظامیان شیعه عراقی قصد قتل او را داشته اند.

کد مطلب: 32733| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲۰ ۱۵:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب