کد مطلب: 31315| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۴ ۱۲:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
ارائه نقشه جنگ عربستان علیه ایران به ملک سلمان/ جنگ سختی با

النشره مدعی شد؛

ارائه نقشه جنگ عربستان علیه ایران به ملک سلمان/ جنگ سختی با "فارس‌ها" و "شیعیان" در پیش است

بین الملل - ایران نیوز24:وزنامه «النشره» به نقل از وب سايت آمریکایی «دیلی بیست» نوشت: «"محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان از زمان انتخاب شدن به وزیر دفاع و جانشین ولیعهد سعودی، کشورهای جهان را با اقداماتی مانند حمله به یمن با هدف کاهش نفوذ ایران در منطقه به خود جلب کرده است.»

النشره در ادامه نوشت: «محمد بن سلمان در دیدار با "باراک اوباما" رییس جمهوری آمریکا درباره اقدامات ایران در منطقه که به نظر عربستان بی‌ثبات کننده هستند، رایزنی کرد و بر سر راه‌هایی برای کاهش تنش‌ها که همان شکاف روبه‌افزایش میان عربستان و آمریکا و قرار گرفتن سیاست های ریاض با تهران در مقابل یکدیگر است، توافق کردند.النشره ادامه داد: «عربستان ایران را تهدیدی برای خود حساب می کند و این مسئله باعث شده تا عربستان به فکر راهکارهایی واداشته شود به ویژه اینکه ریاض دیگر به واشنگتن برای مقابله کردن با ایران حساب باز نمی کند.

این روزنامه در ادامه مدعی شد: «در این میان "فارِس بن سیف الحربی" سرهنگ سعودی از مشاوران شاه عربستان نامه ای خطاب به "ملک سلمان" نوشته که در آن برنامه‌ای برای نبرد غیرقابل اجتناب با "فارس‌ها" و "شیعیان" مطرح شده است.النشره در ادامه به نقل از دیلی بیست ادعا کرد: «در ابتدای این نامه آمده است که نظامیان ایرانی از سطح جنگ آوری خوبی برخوردارند و ما سعودی ها هم باید قوی و باهوش باشیم و اطمینان داشته باشیم که تنها نمی‌جنگیم. در یک دوره زمانی می شد روی آمریکایی‌ها حساب باز کنیم اما دیگر این مسئله امکانپذیر نیست.

مشاور شاه عربستان ادامه داد: «یکی از مهمترین تهدیداتی که شیعیان متوجه ما کرده اند، تهدید علیه زیرساخت‌های نفتی ما در خلیج [فارس] است. نیروهای دریایی، موشکی و نامنظم سپاه پاسداران ایران پالایشگاه‌ها و تاسیسات نفتی ما در سواحل را تهدید می کنند.

بن سیف افزود: «ما باید سرمایه گذاری خود در نیروهای هوایی، دریایی و پدافند استاندارد ناتو را ادامه دهیم و باید ناوچه‌های کوچک‌تر و شناورهای گشتی سریعتر جهت مقابله با مجموعه بزرگ قایق‌های تهاجمی ایران در خلیج [فارس] بخریم و جوخه فعلی هلیکوپترهای آپاچی که می‌توانند علیه شناورهای دریایی کوچک موثر باشند، در نزدیکی الظهران مستقر شوند.مشاوران شاه عربستان در ادامه این نامه خاطر نشان کرد: «باید دانست که دفاع کافی نیست و لازم است مانند فارس‌ها موشک‌های ضدکشتی مستقر در ساحل و موشک‌های بالستیک بیشتر برای تهدید زیرساخت‌های آنها و گسترش قدرت از طریق محدوده ساحلی خود را در دستور کار قرار دهیم.

 بن سیف ادامه داد: «ما باید نیروهای باکیفیت استخدام کنیم چرا که متأسفانه ما از نظر نیروی انسانی منظم و انعطاف پذیر برای یادگیری روش های نوین جنگی کمبود داریم. ما می توانیم برای آموزش نیروها از سازمان سیا کمک بگیریممشاوران شاه عربستان افزود: «تروریست های داعش و جبهة النصره که در خط مقدم نبرد با شیعیان قراردارند، همه گروه‌هایی هستند که ارتباطی با خانواده یا سلطنت عربستان ندارند، ولی می توانند برای به هم زدن تمرکز فارس‌ها بکار گرفته شوندبن سیف افزود: «ارتش مصر می تواند برای مقابله زمینی علیه ایران موثر ظاهر شود و ترکیه هم به مقابله با شیعیان علاقه دارد. دلایل کمی وجود دارد که در جنگ آینده با ایران، ترکیه طرف آن را بگیرد و از سویی هم با اینکه نابودی صهیونیست‌ها در طولانی مدت لازم است، اما در کوتاه یا میان مدت می‌توانند نقش مهمی علیه فارس‌ها داشته باشند.

وی افزود: «هر چند که آمریکایی‌ها چالش دیپلماتیک بزرگی هستند ولی اگر در جنگ در کنار ما باشند، نبرد در عین کوتاه بودن، از قاطع بیشتری برخوردار خواهد بود. ما نباید خطر تکرار اشتباه صدام در جنگ با ایران را تکرار کنیم.بن‌سیف در پایان خاطر نشان کرد: «"هیلاری کلینتون" برای ریاست جمهوری آمریکا نسبت به دیگران گزینه بهتری است ولی به هر حال باید در نظر داشت که جنگ پیش‌رو در هر شرایطی سخت خواهد بود.

کد مطلب: 31315| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۴ ۱۲:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب