کد مطلب: 48716| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ ۱۰:۲:۱۰| نسخه چاپی
نگرانی شدید عربستان از شکست نتانیاهو در انتخابات

نگرانی شدید عربستان از شکست نتانیاهو در انتخابات

بین الملل - ایران نیوز 24: حاکمیت سعودی از نزدیک تحولات انتخابات کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را دنبال می‎کنند و از اینکه نتانیاهو به عنوان نوک پیکان مواجهه با ایران جایگاهش را از دست بدهد و شخصیتی نظیر «یائیر لپید» رهبر مخالفان وی نخست‌وزیر شود، بشدت نگرانند.

شبکه صهیونیستی i24 شامگاه چهارشنبه به نقل از یک مقام عربستانی نزدیک به آلسعود اعلام کرد: ما در ریاض از نزدیک تحولات مربوط به انتخابات در اسرائیل (فلسطین اشغالی) را دنبال میکنیم و امیدواریم که طیف حاکم فعلی تغییر نکند.این منبع سعودی افزود: ما نتانیاهو را می‌شناسیم و قدردان سیاست‌هایش در موضوع روابط با کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس و همچنین ایران هستیم.

وی با اشاره به اینکه حاکمیت سعودی نتانیاهو را بر هر شخصیت اسرائیلی دیگری ترجیح داده و به وی علاقمند هستند، افزود: نتانیاهو شگفتانگیز و دارای جذبه است، او به خوبی می‌داند که در حال انجام چه کاری است و ما از اینکه وی جایش را به رهبر مخالفان (یائیر لپید) بدهد و تغییراتی در برخی موضوعات ایجاد شود، نگران هستیم.تلویزیون 24 در ادامه گزارش خود به نقل از یک مقام دیگر سعودی اعلام کرد: خاندان حاکمیتی در عربستان سعودی نتانیاهو را نوک پیکان مواجهه با ایران میدانند.

وی افزود: البته مقامات رسمی سعودی این گونه مسائل را به صورت علنی و یا در گفتگو با مقامات دیگر کشورها اعلام نمی‌کنند. در گزارش این شبکه صهیونیستی به این مساله اشاره شده که خاندان حاکمیتی آل‌سعود از تغییر در راس هرم قدرت سیاسی اسرائیل به ویژه در سایه سیاستهای جدید دولت جو بایدن نگران هستند، سیاستهایی که با دوران دولت پیشین به ریاست جمهوری ترامپ تفاوت دارد.

کد مطلب: 48716| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ ۱۰:۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب