کد مطلب: 48481| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ ۱۰:۴:۱۰| نسخه چاپی
در طرح اندوخته خانواده مهر، مبلغ وام صندوق‌های خانوادگی را دو برابر کنید

در طرح اندوخته خانواده مهر، مبلغ وام صندوق‌های خانوادگی را دو برابر کنید

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: اگر اهل برگزاری صندوق‌های خانوادگی یا اداري خود هستيد مي‌توانيد با شرکت در «طرح اندوخته خانواده» بانک قرض‌الحسنه مهر ايران، موجودي صندوق خود را دو برابر کنيد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران؛ اگر اهل برگزاری صندوق‌های خانوادگي يا اداري خود هستيد مي‌توانيد با شرکت در «طرح اندوخته خانواده» بانک قرض‌الحسنه مهر ايران، موجودي صندوق خود را دو برابر کنيد.

طرح اندوخته خانواده مهر ایران چیست؟

این طرح شرایطی کاملاً مشابه با صندوق‌های رايج در ميان خانواده‌ها يا کارکنان ادارات و سازمان‌ها دارد و اعضاء با پرداخت سهم اندوخته ماهانه و تجميع مبالغ خرد علاوه بر پس‌انداز از تسهيلات قرض‌الحسنه بهره‌مند مي‌شوند. البته با اين تفاوت که در صندوق‌هاي خانوادگي صرفاً از پولي كه اعضاء به‌صورت ماهيانه پرداخت كرده‌اند، تسهيلات پرداخت مي‌شود اما در اين طرح و از طريق پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه حمايتي، ميزان دريافتي افراد صندوق را تا دو برابر افزايش مي‌دهد. سقف تسهيلات پرداختي از محل منابع بانك در اين طرح ۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

طرح یکم اندوخته خانواده مهر ایران

در این طرح اعضای صندوق می‌توانند با درخواست متقاضیان و برحسب تعداد افراد خانواده در يکي از ۴ گروه تعیین‌شده، شرکت کنند. تعداد اعضای گروه‌های تعيين‌شده در اين طرح ۵ نفره، ۱۰ نفره، ۱۵ نفره، ۲۰ نفره خواهد بود. در این طرح مبلغ سهم اندوخته در ابتدای دوره با نظر متقاضیان تعیين مي‌شود که بين ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغیر و در طول دوره ثابت خواهد بود. این طرح براي صندوق‌هايي با هر تعداد افراد قابل‌اجراست و مدت‌زمان پرداخت سهم اندوخته توسط اعضا، ۱۰ مرحله به‌صورت مستمر و ماهیانه خواهد بود.

شیوه پرداخت تسهیلات طرح یکم اندوخته خانواده

در این طرح پرداخت تسهیلات بانک مهر ایران از ماه سوم آغاز می‌شود. بنابراين پس از دريافت سهم اندوخته ماه سوم تمامي اعضا، و به‌صورت ماهيانه يعني ۱۰ فقره تسهیلات در ۱۰ ماه متوالی به اعضای معرفی‌شده پرداخت می‌شود. مبلغ تسهيلات پرداختي بانک در هرماه با تعداد اعضاء و مبلغ پرداختي ماهانه اعضاء متناسب خواهد بود که طبق فرمول زير محاسبه مي‌شود:

۲ × مبلغ سهم اندوخته ماهیانه× تعداد اعضا = مبلغ تسهیلات پرداختی در هرماه

به‌طور مثال اگر حق عضویت ماهانه هر نفر ۵۰۰ هزار تومان باشد، هر یک از اعضا می‌توانند دو فقره وام ۵ میلیون تومانی (جمعاً ۱۰ میلیون تومان) در یکی از ماه‌هاي چهارم تا سيزدهم دريافت کنند.

اقساط و سود تسهیلات طرح یکم اندوخته خانواده مهر ایران

حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات بانک ۲۲ ماه است که ۲ قسط مربوط به پرداخت کارمزد و ۲۰ قسط مربوط به بازپرداخت تسهیلات خواهد بود. در طرح اندوخته خانواده مهر ایران به هر یک از اعضا، حداکثر دو نوبت تسهیلات از محل اندوخته اعضا و منابع بانک پرداخت مي‌شود که كارمزد تسهيلات پرداختي از محل سهم اندوخته اعضا، ۲ درصد و کارمزد تسهیلات پرداختی از منابع حمایتی بانک ۴ درصد محاسبه و از وام‌گیرنده طی دو قسط دریافت می‌شود. در صورت عدم برداشت مجموع مبالغ مربوط به سهم اندوخته دریافتی اعضا، امکان دریافت تسهیلات مجدد همانند شرايط قبلي امکان‌پذير است.

در صورت عدم تمایل به ادامه همکاری در این طرح، هریک از اعضاء مي‌توانند پس از اتمام پرداخت سهم اندوخته تمامي اعضاء در طول ۱۰ ماه، با تسویه تسهیلات، سهم اندوخته خود را دریافت کنند.در صورت تمایل هریک از اعضاء، ادامه همکاری در طرح به‌صورت فردی مطابق شرايط قبلي امکان‌پذير خواهد بود.

طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران

در طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران کلیه صندوق‌های خانوادگی و نظاير آن با هر تعداد عضو که داشته باشند، مي‌توانند در طرح شرکت کنند و تا دو برابر ميزان سهم اندوخته تسهيلات بگيرند. صندوق‌هاي خانوادگي با هر تعدادي مي‌توانند به‌عنوان گروه در اين طرح شركت كنند و مبلغ حق عضويت در ابتداي هرماه حسب نظر اعضاي صندوق تعيين كه حداقل ۱۰۰ هزار تومان تعیین است. اولین حق عضویت انتخابي به‌عنوان سقف مبلغ در نظر گرفته مي‌شود که قابل‌افزايش براي ماه‌هاي بعد نيست و حداکثر تا دهم هرماه بايد پرداخت شود. تعداد و مدت پرداخت حق عضويت تا پرداخت تسهيلات به‌تمامي اعضا به‌صورت مستمر و ماهيانه خواهد بود و مدت آن با توجه به تعداد اعضاء يا ميزان تسهيلات متغير است.

کد مطلب: 48481| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ ۱۰:۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب