کد مطلب: 47828| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۷ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
طلب ۳۲ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از کارگاهها

دکتر سالاری خبر داد

طلب ۳۲ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از کارگاهها

اجتماعی - ایران نیوز 24: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تامین اجتماعی از کارگاهها ۳۲ هزار میلیارد تومان طلب وصول نشده دارد، گفت: قانون، ضمانت های مختلفی در بخش وصول حق بیمه های معوق برای این سازمان مشخص کرده است اما این سازمان نهایت همکاری و تعامل را در این بخش با واحدهای تولیدی دارد که با وصول این مطالبات، سازمان تامین اجتماعی قادر است خدمات بیمه ای و درمانی را ارتقا دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین به وضعیت مطالبات سازمان تامین اجتماعی از کارگاههای این استان و نحوه تعامل تامین اجتماعی با آنها اشاره کرد و افزود: به عنوان نمونه درمورد وصول حق بیمه معوق شرکتهای تابعه بانک تجارت استان قزوین با رعایت ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی نهایت همکاری صورت خواهد گرفت.

در ادامه این جلسه موضوع توسعه شهرک صنعتی کاسپین و همکاری سازمان تامین اجتماعی در زمینه اراضی همجوار این شهرک که متعلق با این سازمان است بحث و تبادل نظر صورت گرفت . رئیس اتاق بازرگانی قزوین نیز در این جلسه گفت: سازمان تامین اجتماعی نهایت همراهی را با تولید کنندگان این استان دارد . مهدی بخشنده افزود: مجموعه تولید کنندگان و کارفرمایان استان قزوین حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی بیمه ای به تامین اجتماعی دارند که برای پرداخت این مطالبات تلاش می کنیم. وی همچنین از زحمات سازمان تامین اجتماعی در بخش درمان بیماران مبتلا به کرونا تشکر کرد.

رفع مشکلات و خواسته های بازنشستگان مورد تاکید دولت وسازمان تامین اجتماعی است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: دولت دربرابر خواسته‌ها و مطالبات بازنشستگان گوش شنوا دارد و رفع مشکلات و خواسته‌ های این عزیزان قطعا مورد توجه قرار می گیرد و برای ارتقا سطح خدمات به جامعه تحت پوشش، دولت و سازمان تامین اجتماعی از هیج کوششی دریغ نکرده اند.دکتر مصطفی سالاری در نشست با بازنشستگان تامین اجتماعی استان قزوین افزود: از مشکلات و مسائل بازنشستگان و سایر اقشار جامعه اطلاع داریم و برای رفع مشکلات آنها تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی امانتدار دارایی های کارگران و بازنشستگان است و هدف نهایی این سازمان خدمت مطلوب به جامعه تحت پوشش است، تاکید کرد: در سازمان تامین اجتماعی باید درآمدها را درست وصول کنیم و منابع را نیز مدیریت کنیم و به گونه‌ای منابع را هزینه کنیم که بیشترین کمک پشتیبانی از جامعه تحت پوشش صورت گیرد.

سالاری گفت: پرداخت ۶۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات تامین اجتماعی از دولت در بودجه سال آینده تصویب شده است و این سازمان از همه ظرفیت و توان کارشناسی برای دریافت مطالبات و ارتقا خدمات به جامعه تحت پوشش استفاده می کند. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: در این مدت بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات تامین اجتماعی از دولت را دریافت کرده‌ ایم و پرداخت این مطالبات گام بسیار مهمی برای بهبود شرایط تامین اجتماعی خواهد بود.

افزایش ظرفیت پرداخت تسهیلات به بازنشستگان از ۲۰۰ به ۲۰۰۰ میلیارد تومان

وی با اشاره به اینکه شکاف بین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری با دستور رئیس جمهور محترم به زودی ترمیم می‌شود، گفت: ما نیاز به انجام متناسب سازی دیگری داریم و درباره افزایش حقوق سالیانه بازنشستگان نیز به جدیت و توجه به همه جوانب اقدامات لازم را انجام می دهیم . سالاری در ادامه به اهمیت نقش شرکای اجتماعی در سازمان تامین اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: انسجام بین ما و شرکای اجتماعی قطعا منجر به بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال های گذشته پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد با تاخیر مواجه بود ولی در حال حاضر دفترچه درمانی تامین اجتماعی وجه نقد است و با استقرار نسخه الکترونیک، هزینه ها روزانه پرداخت می‌ شود. وی گفت: هزینه اروتز و پروتز ۱۰ برابر افزایش یافته است و فرانشیز برای افراد بالای ۶۵ سال در همه بیمارستانهای دولتی صفر شد.

سالاری به موضوع سه جانبه گرایی نیز اشاره کرد و افزود: درباره سه جانبه گرایی لایحه دولت به مجلس رفته است و ما  هم پیگیر هستیم و از این موضوع حمایت می‌کنیم. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ظرفیت پرداخت تسهیلات به بازنشستگان از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است و در سال آینده نیز رشد می‌کند، گفت: بانک رفاه کارگران هم در همین زمینه نهایت همکاری را خواهد داشت.

وی از احداث دوساختمان جدید برای درمانگاههای تامین اجتماعی استان قزوین خبر داد و اظهار داشت: درباره کارگران ساختمانی پیشنهاد این سازمان در کمیسیون تخصصی مجلس تصویب شده و به زودی در دستور کار صحن علنی مجلس است و اگر تصویب شود مشکل کارگران ساختمانی حل خواهد شود. رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان قزوین نیز در این نشست گفت: عملکرد دکتر سالاری نشان داد که مدیر توانمندی است و به مسائل بازنشستگان و بیمه شدگان رسیدگی می کند.

وی افزود: پرداخت منظم حقوق بازنشستگان و مطالبات مراکز طرف از اقدامات ارزشمند سازمان تامین اجتماعی در یکسال گذشته بوده است. همچنین متناسب سازی حقوق بازنشستگان بعد از ۱۲ سال با عزم و اراده دکتر سالاری محقق شد. اسدی گفت: اعتبار وام بازنشستگان از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است که کار بزرگی است. در بخش خدمات غیرحضوری نیز شاهد انقلاب بزرگی هستیم . وی خواستار توجه بیشتر سازمان تامین اجتماعی به مسائل بازنشستگان و توسعه خدمات درمانی در استان قزوین شد.

کد مطلب: 47828| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۷ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب