کد مطلب: 47662| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱ ۵:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
گزارش جنجالی از دارایی‌های مرموز ولادیمیر پوتین

گزارش جنجالی از دارایی‌های مرموز ولادیمیر پوتین

بین الملل - ایران نیوز 24: یک روز پس از تمدید بازداشت الکسی ناوالنی با رای دادگاهی در مسکو، یک نهاد وابسته به این چهره سرشناس اپوزیسیون روسیه اطلاعاتی جدید را در رابطه با دارایی‌های مرموز ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور، افشا کرد.این تحقیقات درباره عمارتی اعیانی در منطقه اختصاصی خلیج «گلندژیک» در دریای سیاه است که مدت‌هاست به «کاخ پوتین» معروف است.

ارزش این عمارتِ حدودا ۱۸ هزار هکتاری، دست کم صد میلیارد روبل (یک میلیارد و ۳۴۵ میلیون دلار) برآورد شده است.بر اساس گزارش تحقیقی که توسط «بنیاد مبارزه با فساد»، الکسی ناوالنی تهیه شده است، این عمارت شامل گلخانه‌ای به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع، یک آمفی‌تئاتر، چند ساختمان مسکونی و یک «تونل ویژه» است که به ساحل منتهی می‌شود.رئیس‌جمهوری روسیه هرگونه ارتباط با این عمارت گرانقیمت را رد کرده است.

در گزارش تصویری بنیاد ناوالنی که در یوتیوب منتشر شد، این عمارت به عنوان «بزرگ‌ترین راز» ولادیمیر پوتین توصیف شده است که در «امنیتی‌ترین» منطقه روسیه قرار دارد و بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ بنا شده است.در سال ۲۰۱۰، سرگئی کلسنیکوف، تاجر روس با انتشار نامه‌ای سرگشاده به دیمیتری مدودوف،‌ رئیس‌جمهوری وقت روسیه، از ساخت این عمارت اعیانی با سرمایه‌گذاری پوتین پرده برداشت و بلافاصله از روسیه گریخت.گزارش بنیاد ناوالنی می‌گوید این عمارت هم‌اکنون به نام شرکتی موسوم به «بینوم» است اما در واقع، متعلق به خود پوتین است.

در همین حال، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن ابراز تمایل برای سفر به مسکو و ملاقات با مقامات کرملین می‌گوید در مورد بازداشت الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت پوتین، اعمال تحریم‌ها علیه روسیه تنها گزینه ممکن نیست و این موضوع از طریق دیپلماسی و مذاکره مستقیم نیز قابل پیگیری است.جوزپ بورل در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز افزود: «ما مخالف (اعمال) فشار نیستیم، اما فشار باید گام به گام اعمال شود».

 بورل با بیان این‌که اعمال تحریم‌های بیشتر همواره امکان‌پذیر است، گفت: «اما تحریم به خودی خود خط مشی نیست. تحریم وسیله است و جدا از اعمال تحریم، باید پیگیر دیدار و مذاکره و بیان دیدگاه‌ها بود».مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفت که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، از او برای سفر به مسکو دعوت کرده است و شرایط فعلی بیش از همیشه ضرورت انجام چنین سفری را ایجاب می‌کند.نزدیک به شش سال از تحریم‌های آمریکا و کشورهای غربی علیه روسیه به دلیل دخالت در بحران اوکراین و الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک آن کشور می‌گذرد. این تحریم‌ها بخش‌های انرژی، مالی و تسلیحاتی روسیه را هدف قرار داده‌اند.

کد مطلب: 47662| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱ ۵:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب