کد مطلب: 47592| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۱۰:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
حمله تند روزنامه اردوغان به ایران: غرب، جاده صاف کن مسیر تشیع است!/ هدف غربی‌ها نابودی کشور‌های سنی با استفاده از اهرم ایران است

اسرائیل، موجودیت‌اش را مرهون خصومت ایران است!

حمله تند روزنامه اردوغان به ایران: غرب، جاده صاف کن مسیر تشیع است!/ هدف غربی‌ها نابودی کشور‌های سنی با استفاده از اهرم ایران است

سیاسی - ایران نیوز 24: "یوسف کاپلان" ستون‌نویس روزنامه "ینی شفق" نزدیک به حزب عدالت و توسعه در یادداشت تازه و تندی علیه ایران موضع‌گیری کرده است.

این ستون‌نویس ترک در یادداشت خود مدعی شده که غرب همواره جاده‌صاف‌کن اقدامات ایران بوده چرا که هدف غربی‌ها را نابود ساختن کشور‌های مسلمان سنی و استفاده از ایران به عنوان اهرمی در راستای دستیابی به این هدف می‌داند. این ستون‌نویس در ادامه ادعاهایش می‌نویسد: "آرنولد توین بی" مورخ بریتانیایی نوشته بود مهم‌ترین نتیجه استعمارگری غرب در خاورمیانه ایجاد تفرقه و اختلاف بین جهان سنی و از بین بردن قدرت اتحاد جهان اسلام بود. نظر "توین بی" مبتنی بر شکاف جغرافیایی ایجاد شده در جهان اسلام به دنبال فروپاشی امپراتوری عثمانی، چند پاره شدن مسلمانان هندوستان، ترک‌ها و جهان عرب بود. این برنامه غرب بوده است. نخست ایجاد شکاف الهیاتی و سپس فروپاشاندن سیاسی - مذهبی کشورها. نخست وهابیت را با هدف از میان برداشتن امپراتوری عثمانی از نظر سیاسی - مذهبی بسیج کردند.

به طور مشابه، جنبش‌هایی، چون احمدیه را با هدف پروتستانیزه‌کردن اسلام در هندوستان تقویت کردند که منجر به ایجاد تفرقه میان مسلمانان هند شد. سپس سیاست قدیمی تفرقه‌افکنی را بین اعراب و ترک‌ها به راه انداختند چرا که از دید غرب، ترک‌ها و اعراب هرگز نباید با یکدیگر همکاری کنند. نتیجه این سیاست هموار کردن مسیر برای ایران بوده تا تشیع را به عنوان تنها نماینده واقعی جهان مسلمان معرفی کند".

او در ادامه یادداشت خود تنش‌های میان اسرائیل و ایران را سطحی و در نهایت به نفع ایران خوانده و مدعی شد: "من ضدایرانی نیستم؛ این ایران است که ضد من و ضد جهان سنی است. این خصومت ایران ریشه‌های اعتقادی و تاریخی دارد. اقدامات ایران در سوریه، عراق، لبنات و یمن ناقض ادعای آنان است. این بدان معنا نیست که من اقدامات سعودی‌ها را نادیده می‌گیرم. عربستان برده امپریالیست‌ها است و تقصیری کم‌تر از ایران -کشور در رویای گسترش امپراتوری پارسی- نداشته است. همچنین، عربستان همواره با اقدامات‌اش راه را برای ایران هموار کرده است.

اسرائیل نیز با اقدامات خود در منطقه دست ایران را قوی‌تر کرده است. فراموش نکنیم که اسرائیل موجودیت‌اش را مرهون خصومت ایران است. به گفته‌های "هانری کوربن" شرق‌شناس نگاه کنید. او مدعی شده بود که ایرانیان نمایندگان فلسفه و ایدئولوژی اسلامی در حدود یک قرن پیش بوده‌اند. او در کنفرانس‌های خود در دانشگاه‌های امریکایی و اروپایی این ایده را تبلیغ و ترویج کرده بود. در نتیجه، دانشگاهیان غربی به صورت هدفمند ایده نمایندگی جهان مسلمان توسط ایران را تبلیغ می‌کنند و پارسیان را پدران اصلی فلسفه اسلامی قلمداد و معرفی می‌کنند".

او در توصیه به دولت ترکیه می‌نویسد: "ترکیه باید به رابطه‌اش با ایران ادامه دهد. البته زنگ‌های خطر به صدا درآمده‌اند و ایران به سوی غرب در حال حرکت است و ترکیه نباید در این میان عامل تقویت‌کننده این نزدیکی باشد. ترکیه هرگز نباید فراموش کند که غرب همواره هموارکننده مسیر برای ایران و تشیع بوده است و به این راه ادامه می‌دهد. غرب هیچگاه راه را برای ترکیه و جهان سنی هموار نکرده است. غربی‌ها انقلاب چهار دهه‌ای ایران را در هم نکوبیدند بلکه بالعکس تنها نتوانستند دولت منتخب اخوان المسلمین در مصر که برآمده از رای مردم بود را تحمل کنند. غربی‌ها کودتایی را در ترکیه سازماندهی کردند".

کد مطلب: 47592| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۱۰:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب