کد مطلب: 47569| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ ۱۰:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
کودکان ناآرام ،در بزرگسالی دچار مشکل مالی می‌شوند

کودکان ناآرام ،در بزرگسالی دچار مشکل مالی می‌شوند

علمی وپژوهشی - ایران نیوز 24: نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد افرادی که در کودکی ناآرام بوده‌اند در میانسالی دچار مشکلات مالی می‌شوند.

دویچه‌وله با استناد به نتایج تحقیقات انجام‌گرفته در دانشگاه میشیگان آمریکا خبر داد، کودکان ناآرام به مراتب بیشتر از دیگر همسالان خود که رفتاری منضبط دارند در میانسالی دچار مشکلات مالی می‌شوند.این تحقیق روی یک هزار شهروند نیوزیلندی متولد سال‌های ۱۹۷۲ یا ۱۹۷۳ انجام گرفته و تا سن ۴۵ سالگی شرایط آنها را پایش کرده است.

آنالیز داده‌های این افراد نشان می‌دهد افرادی که در دوره کودکی آرام͏‌تر و منضبط‌تر بوده‌اند به مراتب شرایط مالی و زندگی اجتماعی مناسب‌تری پیدا کرده‌اند.به اعتقاد دکتر لیا ریچموند، یکی از شرکت‌کنندگان در این تحقیق، افراد بالغی که در دوره کودکی توانایی بیشتری در کنترل خود داشته‌اند، حتی از لحاظ بدنی هم دیرتر دچار پیری می‌شوند و علامت پیری در مغز آنها نیز کمتر از دیگران است. همچنین افرادی که هنگام کودکی قدرت بیشتری در کنترل خود داشته‌اند توانمندی مالی بیشتری از خود نشان داده و از لحاظ برنامه‌ریزی مالی هم از افرادی که این توانایی را نداشته‌اند بهتر عمل کرده‌اند.

کد مطلب: 47569| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ ۱۰:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب