کد مطلب: 47483| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۱:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
واکنش تند ظریف به ادعای تازه پمپئو درباره ایران

تروریست‌های ۱۱ سپتامبر از کشور مورد علاقه‌ات آمده بودند

واکنش تند ظریف به ادعای تازه پمپئو درباره ایران

سیاست خارجی - ایران نیوز 24: وزیر خارجه در واکنش به ادعا‌های بی‌اساس وزیر خارجه آمریکا خطاب به پمپئو گفت: «همه تروریست‌های ۱۱ سپتامبر از کشور مورد علاقه‌ات درخاورمیانه آمده بودند، نه ایران.»

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دیشب در واکنش به ادعاهای بی‌اساس وزیر خارجه آمریکا در توییتر خطاب به مایک پمپئو نوشت:

«از قرار دادن کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریسم تا اسناد ساختگی خارج‌شده از طبقه‌بندی درباره ایران؛ آقای «ما دروغ می‌گوییم، تقلب می‌کنیم و می‌دزدیم» دوره فاجعه‌بار وزارت خارجه‌اش را با دروغ‌های جنگ‌طلبانه، به شکلی رقت‌بار به پایان می‌برد. هیچ‌کس دیگر گول نمی‌خورد. تمام تروریست‌های ۱۱ سپتامبر از (کشور) مقصد محبوب پمپئو در خاورمیانه آمده بودند و هیچ‌کدام از ایران نبودند.» او به قرار گرفتن کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریست از سوی آمریکا نیز اشاره کرده است.

گفتنی است پیش از این نیز سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه قرار دادن نام کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریسم را شدیدا محکوم و اعلام کرد: «هیچ کشوری به ویژه آمریکا حق مداخله در امور داخلی کوبا یا امر و نهی کردن در زمینه برقراری روابط این کشور آزاد با یک کشور آزاد دیگر را ندارد.»  پمپئو امروز در ادعایی مضحک ایران را «پایگاه جدید» القاعده خوانده بود.

کد مطلب: 47483| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۱:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب