کد مطلب: 46919| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۹/۲۷ ۸:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
تبیین نقش نهاد حاکمیت در توسعه ظرفیت‌های اوراق بهادار بیمه‌ای

مشارکت فعالانه بیمه دانا در پنل تخصصی اقتصاد، مالی و سرمایه‌گذاری

تبیین نقش نهاد حاکمیت در توسعه ظرفیت‌های اوراق بهادار بیمه‌ای

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: شرکت بیمه دانا در پنل تخصصی اقتصاد مالی و سرمایه‌گذاری در حاشیه همایش ملی بیمه و توسعه مشارکت فعالانه ای داشت.

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، در آخرین روز از بیست و هفتمین همایش بیمه و توسعه، پنل تخصصی اقتصاد مالی و سرمایه‌گذاری به دبیری آقای حسین حسینی قائم مقام بیمه دانا، و سخنرانی دکتر سیدجوادمیرطاهر عضو هیات مدیره و دکتر مهدی احراری مدیر آموزش، پژوهش و توسعه بیمه دانا، به ریاست تاجدار رئیس هیات مدیره بیمه ایران برگزار شد. در این پنل ابتدا آقای حسینی، قائم مقام بیمه دانا به عنوان دبیر پنل تخصصی "اقتصاد، مالی و سرمایه گذاری" به بیان اهمیت این حوزه در صنعت و شرکت‌های بیمه پرداخت و ضمن معرفی اعضای پنل، گزارشی از روند شکل‌گیری و جلسات کمیته تخصصی ارائه کرد.

سپس آقای تاجدار رئیس هیأت مدیره بیمه ایران، به عنوان رئیس پنل، مقدمه ای بر ادبیات اوراق بهادار بیمه‌ای و جایگاه آن در بازارهای مالی جهان ارائه کرد. فرآیند طرح موضوع در صنعت بیمه و تحولات پیرامونی آن و نیز آثار مالی و بیمه‌ای اوراق بهادار بیمه‌ای، بخش دیگری از گزارش تاجدار در تبیین موضوع پنل بود.   

پس از مقدمه ارائه شده توسط دبیر و رئیس پنل، آقای دکتر میرطاهر، دکترای مدیریت مالی و عضو هیأت مدیره بیمه دانا، اوراق بهادار بیمه‌ای را به عنوان موضوع اصلی پنل به طور جامع و کامل ارائه کرد. ارتباط ارکان بازار مالی، اوراق بهادارسازی (Securitization)، تحلیل آماری و بررسی تاریخی تشکیل و تکامل اوراق بهادار بیمه‌ای در جهان، فرآیند اوراق بهادار سازی بیمه‌ای، اوراق بهادار بیمه‌ای با هدف بیمه‌گری، اوراق حوادث فاجعه آمیز، اوراق مالی اسلامی (صکوک) بیمه اتکائی و یک مثال کاربردی از اوراق بهادارسازی بیمه، مباحث اصلی ارائه شده توسط وی بود.

در ادامه پنل، آثار اقتصادی اوراق بهادار بیمه‌ای توسط دکتر احراری (دکترای اقتصاد نفت وگاز) و مدیر آموزش، پژوهش و توسعه بیمه دانا مطرح شد که مهمترین آن تبیین وجوه توسعه‌ای موضوع در فرآیند رشد و تکامل صنعت بیمه از طریق ایجاد و توسعه ظرفیت‌های بیمه‌ای به ویژه در حوزه‌های نفت و گاز و صنایع با مقیاس بزرگ و هم افزایی دو رکن اصلی بازارهای مالی یعنی بیمه و بورس بود. نقش و جایگاه نهاد حاکمیت در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های راهبردی در توسعه ظرفیت‌های قابل اعتنای اوراق بهادار بیمه‌ای، آخرین مبحث ارائه شده توسط وی بود.

کد مطلب: 46919| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۹/۲۷ ۸:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب