کد مطلب: 46346| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۸ ۱۱:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
اعمال محدودیت‌های جاده‌ای لغو شد / مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!

اعمال محدودیت‌های جاده‌ای لغو شد / مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!

اجتماعی - ایران نیوز 24: عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی که بیانگر حجم عظیمی از مسافران در جاده‌های منتهی به شمال کشور بود، گفت: دیشب مردم در سفر به شمال حماسه آفریدند، تصور نمی‌کردیم تا این اندازه برای رفتن به سفر قبل از آغاز محدودیت‌ها برنامه‌ریزی داشته باشند.

دکتر مسعود مردانی افزود: ما بسیار کوچک‌تر از آن هستیم که بخواهیم به مردم توصیه کنیم اما کسانی که به هیچ عنوان سفرهای شمال را ترک نمی‌کنند، دیشب مجددا حماسه آفریدند. حالا که برخی به سفر رفته‌اند از آنها می‌خواهیم تا حد امکان برای فعالیت غیرضروری از خانه خارج نشوند، به گردش نروند، شست و شوی مکرر دست را فراموش نکنند، از صرف غذا در رستوران خودداری کنند، از رفتن به خرید و فروشگاه‌ها پرهیز کنند و... اگر با کسی تماس داشتند که شک دارند فرد بیمار است یا خیر تا دو هفته خود را قرنطینه کنند و بویژه از تماس با افراد مسن خانواده خودداری کنند.مردانی تاکید کرد: آن دسته از افرادی هم که در شهرهای خود ماندند و سفر نرفتند نیز از این فرصت برای پاساژگردی، دید و بازدید، دورهمی و... استفاده نکنند.

این متخصص عفونی  در خصوص تاثیر تعطیلی مشاغل از ساعت ۱۸ به بعد در کاهش زنجیره انتقال بیماری نیز اظهار کرد: نتایج اعمال هر محدودیت معمولا دو هفته بعد در مراجعان سرپایی، چهار هفته بعد در بیماران بستری و ماه بعد در موارد مرگ و میر مشخص می‌شود. مطمئنا در حال حاضر و به سرعت اتفاق خاصی با اعمال این محدودیت نمی‌افتد. البته با ترددهایی که بنده در سطح شهر داشتم، در مشاهداتم تعداد اندکی مغازه و کسب و کار دیدم که پس از این ساعت اعلام شده تعطیل بودند، ولی امیدوارم این محدودیت‌های جدید که از شنبه آغاز می‌شود، با جدیت بیشتری اجرا شود.

اعمال محدودیت‌های جاده‌ای لغو شد

حجم بالای تردد خودروها به سمت استان‌های شمالی ازجمله استان قرمز مازندران در حالی است که محدودیت ورود و خروج به مراکز استان‌ها به علت شیوع ویروس کرونا که قرار بود از ساعت ۱۰ صبح امروز در سراسر کشور اجرا شود، لغو شد.یک منبع آگاه در پلیس این خبر را تأیید و اعلام کرد که این محدودیت کاملاً لغو شده و به ساعت دیگری هم منتقل نشده است و از اول آذر حتما اجرا می‌شود.بر اساس این خبر، تغییری در اجرای محدودیت‌هایی که قرار بود از شنبه اول آذرماه در شهرها اجرا شود، ایجاد نشده است.

سرپرست پلیس راهور مازندران در این زمینه گفت: محدودیت تردد که قرار بود از ساعت ۱۰ صبح امروز چهارشنبه ۲۸ آبان ماه در ساری اجرا شود بر اساس اعلام فرماندهی راهور لغو شد.سرهنگ باقری افزود: بر اساس این طرح، ورود پلاک‌های غیربومی به مرکز استان ممنوع می‌شد و محدودیت خروج برای پلاک‌های بومی نیز در دستور کار بود.او گفت: قرار است این طرح از روز شنبه اول آذر اجرایی شود. همکاران من از روز شنبه مبادی ورودی و خروجی شهرها را کنترل می کنند و از ورود پلاک‌های غیر بومی به شهرهای قرمز و نارنجی استان جلوگیری خواهند کرد.

سرهنگ باقری گفت:مالکان خودروهای غیر بومی در صورت تردد در شهرهای نارنجی و قرمز با جرایم ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی مواجه خواهند شد.اما محدودیت‌های تردد در حالی لغو شده که در شبانه‌روز گذشته حجم زیادی مسافر (خودرو) به مازندران وارد شده‌اند.

رئیس پلیس راه مازندران در این زمینه  گفت:حجم زیادی از مسافر در شبانه‌روز گذشته از مبادی وروی وارد استان شده اند. هم‌اکنون ترافیک در محورهای استان پرحجم و روان است، اما حجم زیادی از مسافر  در شبانه روز گذشته از مبادی وروی وارد استان شده اند. این روال به همین شکل همچنان ادامه دارد.سرهنگ قدمی افزود: تردد خوردوهای سنگین و نیمه سنگین در بالا دست محور هراز از صبح جمعه تا نیمه شب ممنوع خواهد شد و محدودیت‌های دیگر در جاده‌های استان اعمال نمی‌شود. رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران در خصوص آخرین وضعیت محورهای استان هم گفت: مه‌گرفتگی در کندوان و سوادکوه باعث محدودیت دید شده است. همچنین احتمال بارش برف در محورهای کوهستانی استان وجود دارد و از رانندگان می خواهیم که از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت تصمیم‌گیری برای سفر حتما خودروهای خود را به زنجیرچرخ مجهز کنند.

کد مطلب: 46346| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۸ ۱۱:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب