کد مطلب: 46250| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۲ ۱۶:۶:۱۰| نسخه چاپی
پدیده نادر جمعیتی در ایران که هر ۳۶۵ سال یک بار اتفاق می‌افتد!

پدیده نادر جمعیتی در ایران که هر ۳۶۵ سال یک بار اتفاق می‌افتد!

اجتماعی - ایران نیوز 24: دکتر خلیل علی‌محمدزاده با اشاره به تغییرات سنی جمعیت ایران گفت: بررسی‌ها حاکی از آن است که میانه سنی کشور در نیم قرن اخیر از ۲۳ سال به ۳۱ سال رسیده و با روند کنونی در چهار دهه آینده به ۴۴ سال خواهد رسید؛ این بدان معنی است که طی ۵۰ سال اخیر، هشت سال به سمت پیری حرکت کردیم اما در ۴۰ سال آینده، ۱۳ سال به سمت پیری خواهیم رفت.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۳۰ که پنجره جمعیتی به روی ما بسته خواهد شد، میزان سالمندی در کشور به سه برابر نرخ کنونی افزایش خواهد یافت؛ به عبارتی تقریباً یک سوم ایران را جمعیت بالای ۶۰ سال تشکیل خواهند داد یعنی به سرعت سالمندی کشور اضافه می‌شود.

این پزشک و دانشیار دانشگاه گفت: فلسفه «طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده» در مجلس شورای اسلامی در این راستا قابل ارزیابی است؛ امید آنکه این طرح به خوبی در کمیسیون مشترکی که به همین منظور در مجلس تشکیل یافته، بررسی و اصلاحات لازم صورت گیرد. ما به جوانی، شادابی، پویایی و بالندگی جمعیت برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و تمدن نوین ایرانی و اسلامی نیاز داریم. دارنده "جایزه ملی جمعیت" در ادامه به آمار عجیب و جالبی اشاره کرد که فقط ویژه سال ۱۳۹۹ است؛

-متولدین ۹۰؛ ۰۹ سال دارند.

-متولدین ۸۱؛ ۱۸ ساله هستند.

-متولدین ۷۲؛ ۲۷ سال دارند.

-متولدین ۶۳؛ ۳۶ ساله هستند.

-متولدین ۵۴؛ ۴۵ سال دارند.

-متولدین ۴۵؛ ۵۴ ساله هستند.

-متولدین ۳۶؛ ۶۳ سال دارند.

-متولدین ۲۷؛ ۷۲ ساله هستند.

-متولدین ۱۸؛ ۸۱ سال دارند.

-متولدین ۰۹؛ ۹۰ ساله هستند.

علی‌محمدزاده گفت: به معکوس شدن عدد سال تولد، در میزان سن توجه کنید، گفته می‌شود این پدیده نادر هر ۳۶۵ سال یک بار اتفاق می‌افتد.

کد مطلب: 46250| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۲ ۱۶:۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب