کد مطلب: 45978| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۸/۱ ۱۰:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
چاینا گیت

افشاگری نیویورک تایمز از حساب های مخفی ترامپ در چین

چاینا گیت

بین الملل - ایران نیوز 24: موضوع پرونده‌های مالیاتی و حساب‌های بانکی دونالد ترامپ سال‌هاست که مورد مشاجره است، درآستانه انتخابات آمریکا روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه در افشاگری تازه‌ای اعلام کرد که سوابق مالیاتی نشان می‌دهد، رییس جمهوری آمریکا همچنان حساب بانکی خود در چین را حفظ کرده است.

به گزارش نیویورک تایمز، سوابق مالیاتی دونالد ترامپ نشان می دهد که چین یکی از سه کشور خارجی است که وی در آنجا حساب بانکی خود را حفظ کرده است.براساس این گزارش، این حساب که توسط مدیریت هتل های ترامپ اداره می شود از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ مبلغ ۱۸۸ هزار و ۵۶۱ دلار در چین مالیات پرداخت کرده است.رییس جمهوری آمریکا علاوه بر حساب چینی، در انگلیس و ایرلند نیز حساب بانکی دارد.

به نوشته نیویورک تایمز، حساب های بانکی خارجی رییس جمهوری تحت نام شرکت ها حفظ می شود و در نتیجه در فرم های افشای مالی عمومی وجود ندارند.اسناد مالیاتی که نیویورک تایمز به دست آورده است مشخص نمی کند که چه مقدار پول از طریق حساب های خارجی ترامپ جابه جا شده و نیویورک تایمز می نویسد که مشخص نیست کدام موسسات مالی حساب ها را در اختیار دارند.

براساس این گزارش، سازمان امور مالیاتی آمریکا مالیات دهندگان را ملزم می کند بخشی از درآمد خود را از کشورهای خارجی گزارش دهند و مرکز مدیریت هتل ترامپ تنها چندین هزار دلار از حساب بانکی خود در چین را گزارش کرده است.بنا به افشاگری رسانه های آمریکایی ترامپ همواره سعی کرده اظهارنامه‌های مالیاتی کار و کسب خود را منتشر نکرده و آمارها را کتمان کند به نحوی که این موضوع از سوی دموکرات ها به عنوان یک پاشنه آشیل به کار گرفته شده است.

این افشاگری پیش از این از طرف نشریه نیویورک تایمز منتشر شد مبنی بر اینکه ترامپ ۷۵۰ دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخت کرده است. این روزنامه نوشت که ترامپ در مدت ۱۰ سال از ۱۵ سال گذشته مالیاتی به دولت فدرال پرداخت نکرده با وجودی که ۴۲۷.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ از طریق برنامه تلویزیونی و دیگر معاملات درآمد داشته است.

کد مطلب: 45978| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۸/۱ ۱۰:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب