کد مطلب: 45763| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱۳ ۱۲:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
صدور فرمان خشونت از تریبون نماز جمعه

صدور فرمان خشونت از تریبون نماز جمعه

سیاسی - ایران نیوز 24: طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان و یعقوبی امام جمعه بجنورد باب جدیدی در مواجهه با حجاب اجباری گشودند؛ آن‌ها درخواست کردند فضا برای افراد بی‌حجاب ناامن شود و وزارت ارتباطات زنان بی‌حجاب را در اینترنت شناسایی کند تا به زعم امام جمعه، آن‌ها را خفه کنند! پیش از این طباطبایی نژاد نسبت به دوچرخه‌سواری زنان در اصفهان هشدار داده بود.

طباطبایی نژاد دلیل خشک شدن آب زاینده رود را عکس گرفتن دختران کنار رودخانه خوانده بود. افکار عمومی به درخواست «ناامن کردن فضا» حساسیت نشان دادند و تصاویری از قربانیان اسیدپاشی منتشر کردند که به عقیده آن‌ها محصول ناامنی فضا هستند.

منتقدان می‌گویند فضا باید برای مفسدان اقتصادی و رانت‌خواران ناامن شود نه کسانی که کمی روسروی‌شان عقب است. هرچند هر دو امام جمعه از اظهاراتشان به سرعت عقب نشینی کردند و بار صحبت‌هایشان را به دوش رسانه‌ها انداختند، اما شواهد نشان می‌دهد این سخنان تحریف نشده و آن‌ها این اظهارات را مطرح کرده‌اند. حقیقت آن است که هیچگاه نمی‌توان یک مسئله اجتماعی را از طریق «ناامن کردن فضا» حل کرد.

موضوع حجاب اجباری از اسفند ماه سال ۵۷ در ایران مطرح شد و از آن زمان تا کنون حاکمیت موفق به حل آن نشده است. بخشی از حاکمیت خواستار تساهل در موضوع حجاب هستند و گروهی دیگر معتقدند با ادامه این روند، دینداری مردم تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد. با وجود اختلاف در برخورد با بی‌حجابی، بخشی از بودجه کشور هر ساله برای تجهیز گشت‌های ارشاد و تامین نیروی انسانی آن هزینه می‌شود. حاکمیت هنوز نتیجه دلخواهی در موضوع حجاب به دست نیاورده، اما همچنان اصرار دارد برخورد قهری بهترین روش است.

کد مطلب: 45763| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱۳ ۱۲:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب