کد مطلب: 45739| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱۲ ۲۱:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
تشت رسوایی لابی سعودی و AFC بر زمین افتاد / شکسته شدن کمر تیم 50 میلیون دلاری مقابل غیرت ایرانی

سیلی پرسپولیس بر صورت عربستان و شیوخ ای اف سی

تشت رسوایی لابی سعودی و AFC بر زمین افتاد / شکسته شدن کمر تیم 50 میلیون دلاری مقابل غیرت ایرانی

ایران - ایران نیوز 24: پرسپولیس کمر کنفدراسیون مافیایی فوتبال آسیا و شیوخ سعودی را شکست و با رشادت و غیرت ایرانی در یک بازی تاریخی برای دومین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد

فینال فوتبال باشگاهی غرب آسیا بین پرسپولیس ایران و النصر عربستان در ۱۲۰ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود و با پنج پنالتی دقیق شاگردان یحیی، ارتش سرخ فینالیست شد. در جدال نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس ایران از ساعت ١٨:٣٠ در ورزشگاه جاسم بن‌حمد شهر دوحه به مصاف النصر عربستان رفت که این دیدار با وجود رای ناعادلانه کنفدراسیون فوتبال آسیا در محرومیت مافیایی آل کثیر، در ۱۲۰ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا بازی بعداز دو وقت ١۵ دقیقه‌ای که برنده ای درپی نداشت،  به پنالتی ها کشیده شد.

در ضیافت پنالتی نیز هر پنج پنالتی پرسپولیس به گل تبدیل شد تا با مهار دیدنی حامد لک روی پنالتی چهارم مایکوم ، سرخپوشان ایران به دیدار نهایی لیگ قهرمانان برسند.پنالتی های پرسپولیس را محمدحسین کنعانی‌زادگان،  سیامک نعمتی، شجاع خلیل‌زاده،  میلاد سرلک و علی شجاعی زدند که همگی به تور دروازه گلر خارجی النصر بوسه زد.

ترکیب پرسپولیس ایران: حامد لک، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی، سعید آقایی، احمد نوراللهی (96-میلاد سرلک)، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن (99-مهدی شیری)، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی (96-آرمان رمضانی).

ترکیب النصر عربستان: براد جونز، سلطان الغنام (70-عسامه خلف)، عبدالله مادو، عبدالله الخیبری، مایکون پریرا، عبدالمجید الصلیهم (105-فراس البریکان)، گونسالو مارتینس، عوض خمیس (105- عبدالرحمن العبید)، عبدالفتاح عسیری، خالغنام (46-ایمن یحیی) و عبدالرزاق حمدالله.

پرسپولیس بعد از اینکه از روی نقطه پنالتی ، از حریف پرستاره در خط حمله عقب افتاد ، از عقب کشیدن حریف استفاده کرد و با فشار از جناحین و درخشش بشار رسن قبل از پایان نیمه نخست بازی را به تساوی کشاند. در نیمه دوم شاهد میدان داری پرسپولیس تا دقیقه ۶۵ بودیم اما خستگی در ۲۰ دقیقه پایانی در ساق بازیکنان پرسپولیس مشهود بود. با اینحال یحیی گل محمدی تعویض هایش را برای وقت های اضافه نگه داشت.در آغاز وقت اضافه اول تعویض های یحیی کمی در حرکت تیمی بازیکنان پرسپولیس طراوت ایجاد کرد اما نداشتن یک مهاجم ششدانگ نظیر آل کثیر در تمام مدت بازی قرمزها را آزار داد. هدیه ای که ای اف سی به شیوخ عرب داد اما با گل جایگزین جوان او یعنی عبدی به کار عربستانی ها نیامد.سعید آقایی و پهلوان در این بازی افت مشهودی داشتند ولی زوج خط دفاعی پرسپولیس یعنی شجاع خلیل‌زاده و کنعانی زادگان عالی کار کردند. اخراج احسان پهلوان روی دو اخطار بی دلیل،  تمام کاشته های پرسپولیس را درو کرد .

شرح گل‌ها

النصر 1 - پرسپولیس صفر (دقیقه 36: عبدالرزاق حمدالله): عبدالرزاق حمدالله با ضربه چیپ دروازه پرسپولیس را باز کرد تا النصر را پیش بیندازد.

النصر 1 - پرسپولیس 1 (دقیقه 42: مهدی عبدی): وحید امیری با سماجت توپ را از بازیکن النصر گرفت و به بشار رسن پاس داد که او هم با ارسال تماشایی توپ را به مقابل دروازه فرستاد تا توپ با ضربه سر مهدی عبدی و واکنش ناقص برد جونز تبدیل به گل شود.

 

کد مطلب: 45739| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱۲ ۲۱:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب