کد مطلب: 45664| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۷/۶ ۹:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
افزایش سقف سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه در بازار سرمایه

رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد:

افزایش سقف سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه در بازار سرمایه

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: رئیس کل بیمه مرکزی از صدور مجوز شورای عالی بیمه مبنی بر و همچنین از موافقت تعیین نرخ اوراق بهادار بیمه ای در کمیته سه جانبه بند ک بودجه خبر داد و گفت: رونق بخشی به بازار سرمایه از اهداف صنعت بیمه کشور است و کمک به چرخه خدمات مالی را همچنان در راس برنامه های خود دنبال خواهیم کرد.

غلامرضا سلیمانی که در آیین افتتاح ساختمان جدید شرکت سهامی بیمه ما سخن می‌گفت، افزود: رونق بازار "بیمه بانک" در گرو مجموعه‌ای یکدست، خوشفکر و مبتکر است که خوشبختانه در راس هرم و بدنه هر دو صنعت حضوری فعال دارند.سلیمانی از حق طبیعی مردم ایران برای زندگی مطمئن، ایمن و توام با آرامش سخن گفت و افزود: راه اندازی قطار همگانی سازی بیمه‌های زندگی و تامین آتیه از روش‌های موثر ایجاد فضایی اطمینان بخش برای جامعه است که باید ریل گذاری آن توسط صنعت بیمه ادامه یابد.

وی تدوین طرح‌های نوآورانه در صنعت بیمه را از نیاز‌های ویژه دانست و تصریح کرد: در دنیای تحول گرا و توسعه محور کنونی هر شرکت بیمه‌ای بایدحداقل سالیانه یک محصول جدید را به سبد پرتفوی خود اضافه کند. رییس شورای عالی بیمه با اعلام این مطلب که محصولات بیمه‌ای در سبد معیشت مردم جایگاه مناسبی دارد، اظهار داشت: صنعت بیمه به عنوان یکی از سه ضلع مثلث خدمات مالی در کشور در مسیر هدفگذاری شده حرکت می‌کند و با حضور قدرتمندتر در بازار سرمایه، نقش مهم خود را بیش از پیش ایفا خواهد کرد.

رییس کل بیمه مرکزی از ضرورت حضور شرکت‌های بیمه گر اتکایی در داخل کشور به عنوان فرصتی برای ابراز توانمندی صنعت بیمه یاد کرد و افزود: قبولی ریسک‌های سنگین یکی از گذرگاه‌های مهم اقتصاد و تولید است که در روزگار تحریم‌های ناجوانمردانه باید از آن عبور کنیم. وی از صدور مجوز شورای عالی بیمه مبنی بر افزایش بیست درصدی سقف سرمایه گذاری شرکت‌های بیمه در بازار سرمایه و همچنین از موافقت تعیین نرخ اوراق بهادار بیمه‌ای در کمیته سه جانبه بند ک بودجه خبر داد و گفت: رونق بخشی به بازار سرمایه از اهداف صنعت بیمه کشور است و کمک به چرخه خدمات مالی را همچنان در راس برنامه‌های خود دنبال خواهیم کرد.

رییس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: صنعت بیمه با زندگی روزمره و معیشت آحاد جامعه سروکار دارد و باید بیش از پیش از حاشیه به متن وارد شود.وی در همین راستا از تنوع اطلاعاتی و تعدد محصولات بیمه‌ای به عنوان گنجینه‌ای از داده‌های ارزشمند یاد کرد و گفت: ضریب نفوذ بیمه در ایران به برنامه‌های راهبردی و رویکرد‌های تخصصی نیاز دارد که خوشبختانه این امر از سوی شرکت‌های بیمه با جدیت خاصی دنبال می‌شود. وی افزود: برای تسریع در امر همگانی سازی محصولات بیمه‌ای پیوند این صنعت با فنآوری اهمیت ویژه‌ای دارد که برای تحقق آن باید سرمایه‌گذاری عظیمی صورت بگیرد.

کد مطلب: 45664| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۷/۶ ۹:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب