کد مطلب: 45644| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲ ۸:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
خرید اقساطی کالا ، با کالا کارت بانک مهر ایران

خرید اقساطی کالا ، با کالا کارت بانک مهر ایران

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح «کالاکارت» امکان خرید اقساطی كالا را با كارمزد ۴ درصد و بدون نیاز به سپرده‌گذاري فراهم كرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، خرید اعتباری کالا يکي از روش‌هاي شناخته شده جهاني براي فروش کالا است. در اين شيوه، متقاضي كالا در صورت داشتن كارت اعتباري مي تواند بدون پرداخت قيمت كالا در لحظه خريد، آن را به‌صورت اعتباري خريداري كند. در ایران نیز طی چند سال اخیر برنامه‌هايي براي اجراي اين روش در بانک‌ها به کار گرفته شده که البته هنوز با شيوه متداول جهاني فاصله دارد. به‌عنوان مثال برخي بانک‌ها تسهيلاتي با عنوان خريد اعتباري كالا در اختيار مشتريان خود قرار مي‌دهند و مشتري بايد در يك مرحله اقدام به كشيدن كارت و خريد كالا متناسب با مبلغ تسهيلات دريافتي خود كرده و اقساط آن را بر اساس سود و سررسيد مشخص و به‌صورت ماهانه به بانك پرداخت كند.

آنچه باید درباره کالاکارت بانک مهر ایران بدانید

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طرحی با عنوان «کالا کارت» را راه‌اندازی کرده كه به روش‌های مرسوم جهاني نزديك‌تر است. در اين مدل، مشتري مي‌تواند بدون داشتن سپرده، تا ۲۰ ميليون تومان كالا خريداري كرده و اقساط آن را طي ۶ تا ۱۲ ماه به بانك پرداخت كند. نكته قابل توجه اين است كه خريدار كالا بابت بازپرداخت مبلغ كالا، ديگر سودهاي متداول ۱۸ درصد به بالا را پرداخت نمي‌كند و فقط ۴ درصد به‌عنوان كارمزد به بانك مي‌پردازد.

این روش که با هدف حمایت از رونق تولید داخلی و اشتغال‌زايي و همچنين افزايش قدرت خريد مردم اجرا مي‌شود، فقط شامل کالاهاي ايراني بوده و بر اساس آن، مشتريان نيازي به سپرده‌گذاري در اين طرح ندارند و مي‌توانند با توجه به سهميه ماهانه شعب، از تسهيلات قرض‌الحسنه استفاده کنند.

مهم‌ترین مزیت کالا کارت بانک مهر ایران نسبت به طرح‌های مشابه، پرداخت اقساطي وجه کالا بدون افزايش مبلغ، پرداخت تنها ۴ درصد كارمزد و تعداد زياد فروشندگان كالا به اين شيوه است؛ به‌طوري ‌كه بيش از ۶۴۰۰ فروشگاه در حال حاضر در سراسر ايران از كالاكارت بانك مهر ايران پشتيباني مي‌كنند. همان‌طور که گفته شد، حداکثر مبلغ خرید کالا در این طرح، ۲۰ میلیون تومان است که خريدار بايد اقساط آن را به دلخواه خود طي ۶، ۹ يا ۱۲ ماه به بانك پرداخت كند.

نحوه دریافت کالاکارت مهر ایران

متقاضیان دریافت این خدمات در گام نخست باید با مراجعه به يکي از شعب بانک مهر ايران در سراسر کشور، فرم درخواست کالاكارت را پر كنند. بانك پس از تشكيل پرونده تسهيلاتي، كالاكارت در اختيار آنها مي‌گذارد. پس از آن دارنده كالاكارت‌ مي‌تواند با مراجعه به فروشگاه‌هاي طرف قرارداد، كالاهاي مورد نياز خود را با شرايطي كه پيش‌تر به آن اشاره شد، خريداري كند.

کد مطلب: 45644| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲ ۸:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب