کد مطلب: 44822| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱۲ ۱۰:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
اعتبار یک‌هفته‌ای «هیسِ» فرهاد!

اعتبار یک‌هفته‌ای «هیسِ» فرهاد!

ایران - ایران نیوز 24: با اینکه هواداران فوتبال چند ماه برای رویارویی امیر قلعه‌نویی و فرهاد مجیدی در بازی استقلال و سپاهان انتظار کشیدند، اما حمله عصبی هفته گذشته سرمربی سپاهان و بستری‌شدن او در بیمارستان باعث غیبتش در دیدار با تیم سابقش شد.

با اینکه قلعه‌نویی روی نیمکت حاضر نبود، اما باز هم حاشیه‌هایی کنار زمین وجود داشت که با رفتار فرهاد مجیدی در پایان بازی و کری‌خوانی برای تیم حریف به اوج خود رسید. حالا همه انتظار دیدار هفته آینده استقلال-سپاهان را در جام حذفی می‌کشند که به مراتب از حساسیت بالاتری هم برخوردار است.

ورژن جدید تنش فرهاد و امیر از کجا استارت خورد؟

چند هفته قبل بود که بعد از نتایج نسبتا ضعیف فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال و توقف در چند بازی پشت سر هم شایعاتی پیرامون کنار رفتن او در پایان لیگ نوزدهم و بازگشت امیر قلعه‌نویی به استقلال منتشر شد. با اینکه فرهاد مجیدی این بار از خودش صبر بیشتری نسبت به دفعات قبلی نشان داد و واکنشی به این شایعات نداشت، اما امیر قلعه‌نویی در مصاحبه‌های خود وقتی با سوالی مبنی بر احتمال بازگشتش به استقلال مواجه شد، سعی کرد از تعهدش به سپاهان بگوید و به نوعی این شایعه را رد کرد. با این حال احتمالا فرهاد مجیدی انتشار این شایعه را از چشم قلعه‌نویی و اطرافیانش دید و منتظر بازی با سپاهان برای نشان‌دادن توانایی‌های خود بود.

غیبت قلعه‌نویی و کاهش تنش‌های دوئل بزرگ

بدون شک غیبت امیر قلعه‌نویی روی نیمکت سپاهان در بازی برابر استقلال به کاهش تنش‌ها در کنار زمین کمک بزرگی کرد. البته که برگزاری بازی بدون تماشاگر هم قطعا از حاشیه‌های این دیدار حساس به‌شدت کم کرد. با وجود این برخی اتفاقات درون زمین نشان داد که بازیکنان در بالارفتن تنش‌های این بازی نقش خواهند داشت. درگیری امید نورافکن با وریا غفوری یکی از اتفاقات حاشیه‌ای این بازی بود. نورافکن که قبلا در استقلال بازی کرده، به علت شادی بعد از گل خود در بازی رفت، مورد انتقاد هواداران آبی‌پوش قرار گرفته بود و این بار هم به علت درگیری با کاپیتان استقلال وارد حاشیه جدیدی شد. رضاوند هم که به نظر می‌رسید در حمایت از وریا غفوری روی نورافکن خطا کرده، معتقد است با تمارض این بازیکن از زمین اخراج شده است. با وجود این درگیری‌های درون زمین غیبت قلعه‌نویی باعث شده بود نیمکت‌ها چندان با هم دچار تنش نباشند.

«هیس» جنجالی فرهاد مجیدی

بعد از پایان بازی، اما در شرایطی که فرهاد مجیدی بدون دست‌دادن با کادر فنی سپاهان در حال عبور از زمین برای رفتن به رختکن بود، یکی از عکاسان حرکت عجیب او را ثبت کرد. سرمربی استقلال با قراردادن دستش روی بینی خطاب به نیمکت سپاهان علامت «هیس» را نشان داد! انتشار این عکس موج جدیدی از تنش‌ها را برپا کرد؛ اگر چه مخاطب مجیدی به درستی مشخص نبود. با این حال می‌توان حدس زد که بعد از شایعات هفته‌های اخیر فرهاد می‌خواست بعد از شکست‌دادن سپاهان برای کسانی که شایعه آمدن قلعه‌نویی را به استقلال منتشر کردند، قدرت‌نمایی کند. فرهاد مجیدی که طبق معمول هفته‌های اخیر به نشست خبری نرفت، اما سعید رمضانی، سرپرست استقلال، وقتی با سوالی پیرامون دلیل حرکت فرهاد مجیدی مواجه شد، این‌طور واکنش نشان داد: «واقعا من آن صحنه را ندیدم و فرصت نشد با او در این زمینه صحبت کنم. بعد از بازی فقط تصویر آن صحنه را به من نشان دادند و نمی‌دانم منظور مجیدی از آن حرکت چه بود. بعید می‌دانم او منظور خاصی داشته باشد.»

دوئل سرنوشت‌ساز این بار با حضور امیر

حالا شاید بیشتر از فرهاد مجیدی، امیر قلعه‌نویی انتظار بازی حساس جام حذفی را می‌کشد. دقیقا یک هفته دیگر یعنی بیستم مرداد از ساعت ٢٠ و ٣٠ دقیقه استقلال و سپاهان در همین ورزشگاه آزادی و در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم می‌روند. بدون شک رفتار فرهاد مجیدی بعد از پیروزی برابر سپاهان در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر به تنش‌های دوئل بعدی می‌افزاید. این بار دیگر قلعه‌نویی هم روی نیمکت خواهد بود و از همان دقیقه یک احتمالا شاهد صحنه‌های جالبی خواهیم بود. اینکه فرهاد مجیدی به سمت قلعه‌نویی می‌رود یا خیر و اینکه واکنش‌ها به اتفاقات در طول بازی چیست؛ تماشاگران را پای تلویزیون میخکوب خواهد کرد.

سپاهانی‌ها که اعتقاد دارند اشتباه داوری باعث برد استقلال در بازی شنبه شب بوده، قصد ثبت یک انتقام زودهنگام را خواهند داشت و استقلال هم با فرهاد مجیدی در پی اثبات شایستگی‌های خود خواهد بود. حاشیه و تنش‌های دیدار جام حذفی می‌تواند به مراتب بیشتر از رویارویی استقلال و سپاهان در لیگ برتر باشد. شاید بیراه نباشد اگر بگوییم این دیدار می‌تواند نقش بسزایی در تعیین تکلیف نیمکت استقلال برای لیگ بیستم هم داشته باشد. قطعا فرهاد مجیدی که تاکنون در لیگ برتر تیمش بالاتر از سپاهان و تراکتور ایستاده، اگر در جام حذفی هم قهرمان شود یا حداقل به فینال برسد، می‌تواند ادعا کند که در مقطعی که هدایت آبی‌پوشان را برعهده داشته، موفق بوده و کسی نمی‌تواند بهتر از او در استقلال نتیجه بگیرد. اما اگر همه چیز برعکس شود و قلعه‌نویی باعث حذف زودهنگام استقلال در جام حذفی شود و تیمش را به قهرمانی در این جام برساند، بعید نیست که بار دیگر شایعات مربوط به بازگشت او به استقلال این بار حتی جدی‌تر از دفعات قبلی بر سر زبان‌ها بیفتد.

کد مطلب: 44822| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱۲ ۱۰:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب