کد مطلب: 43920| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۳/۲۰ ۱۲:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
سید محمود موسوی مجد؛ عامل افشای زمان و مکان تردد سردار سلیمانی + تصویر

منبع آگاهی که جاسوس سیا و موساد از آب درآمد

سید محمود موسوی مجد؛ عامل افشای زمان و مکان تردد سردار سلیمانی + تصویر

سیاسی - ایران نیوز 24: سید محمود موسوی مجد، جاسوسی در نیروهای سپاه قدس بود. محمود موسوی مجد کسی بود که اطلاعات محل‌های تردد سردار قاسم سلیمانی را در زمان‌هایی لو داده بود. اما بر اساس اطلاعیه قوه قضاییه این جاسوس قبل از شهادت سردار سلیمانی یعنی از هجدهم مهرماه سال ۹۷ در زندان بوده و به اعدام محکوم شده است.

انگیزه سید محمود موسوی مجد برای وطن‌فروشی، دریافت پول بیان شده است. درباره اینکه سیدمحمود موسوی مجد دیگر چه اطلاعات مهمی را از کشور را فروخته است اطلاعات دقیقی عنوان نشده است.غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه درباره موسوی مجد گفته است: «سید محمود موسوی مجد، فرزند سید کاظم؛ هم جاسوس سرویس سیا بوده، هم جاسوس سرویس موساد.عنصر فریب خورده‌ای که در حوزه‌های امنیتی و نیروهای مسلح به ویژه سپاه قدس اطلاعات جمع‌آوری کرده و محل استقرار و ترددهای حاج قاسم سلیمانی را در اختیار بیگانگان گذاشته است. محمود موسوی مجد، در قبال اخذ دلار آمریکایی جاسوسی می‌کرده و به اعدام محکوم شده است. شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور حکم موسوی مجد را  تایید کرده است. در زمانی نزدیک حکم جاسوس سیدمحمود موسوی مجد اجرا می‌شود.»

سیدمحمود موسوی مجد کیست؟

تصویری با صورتی که نه چندان حرفه‌ای محو شده است منتسب به سیدمحمود موسوی مجد است. از او جز آنچه در بالا ذکر شد اطلاعات زیادی داده نشده است. همین که موسوی مجد جاسوس بوده. پول گرفته. اطلاعات داده. توسط نیروهای امنیتی شناسایی شده. به اعدام محکوم شده و حکمش به زودی اجرا می‌شود.

سیزدهم دی ماه سال گذشته در حمله پهبادهای آمریکایی به یک خودرو در فرودگاه بغداد سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس به شهادت رسیدند. با مطرح شدن اتهامات سید محمود موسوی مجد به عنوان جاسوس سیا این گمانه مطرح شد که او خائنی است که در شهادت سردار سلیمانی نقش داشته است. اما قوه قضاییه با انتشار اطلاعیه‌ای این مطلب را رد کرد و تصریح کرد که رسیدگی به پرونده قضایی موسوی مجد به اتهام جاسوسی برای سرویس‌های سیا و موساد پیش از شهادت حاج قاسم سلیمانی پایان یافته است.

اطلاعیه قوه قضاییه درباره زمان بازداشت سید محمود موسوی مجد

سید محمود موسوی مجد در سال۹۷ بازداشت شد و تا کنون نیز آزاد نشده است. هرچند افشای محل ترددهای سردار سلیمانی یکی از اتهامات سید محمود موسوی مجد است، ولی در زمان شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس، موسوی مجد به علت جاسوسی بازداشت بوده است. بنابراین او در شهادت سردار سلیمانی در بغداد نقشی نداشته و ترددهای پیش از سال ۹۷ را افشا کرده است.

در اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضاییه آمده است: «پس از بازداشت موسوی مجد در تاریخ ۱۸ مهرماه ۹۷، شعبه ۱۵دادگاه انقلاب اسلامی به اتهامات انتسابی وی رسیدگی و در تاریخ ۳ شهریور ۹۸ حکم اعدام وی را صادر می‌کند که با اشکال و ایراد دیوان عالی کشور حکم دوباره به محکمه برگشته و دادگاه بار دیگر در تاریخ ۴ اسفند ۹۸ و بررسی مجدد پرونده حکم اعدام وی را تایید و دوباره پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال می‌کند و هم اکنون این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شده است.»

کد مطلب: 43920| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۳/۲۰ ۱۲:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب