کد مطلب: 43466| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۲/۲ ۱۱:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
تبلیغ اسلام با راننده و خودروی چند صد میلیونی!

شجاع الدین ابطحی امام جمعه ایرانشهر کیست؟

تبلیغ اسلام با راننده و خودروی چند صد میلیونی!

سیاسی - ایران نیوز 24: در روز‌های بحران ویروس کرونا در ایران، تصاویری از شجاع الدین ابطحی امام جمعه ایرانشهر منتشر شد که گفته شد او در حال توزیع پول بین کارگران بیکار شده مظلومی بود که از شیشه خودرو در چند کلمه گزارشی از وضعیت مالی خود ارائه می‌دادند و چند ده هزار تومان می‌گرفتند و نفر بعدی می‌رسید.

عده‌ای از حامیان او در پشتیبانی از او بر آمدند و گفتند که شجاع الدین ابطحی سید است و این فیلم مربوط به عید غدیر است و او به همین خاطر به برخی مردم عیدی داده است و موضوع ربطی به کمک معیشتی به کارگران ندارد. با این حال توضیح ابطحی نشان داد که موضوع عید غدیر از اساس صحت نداشته و این فیلم مربوط به روزهای گذشته است.

فرزند آیت الله بیات زنجانی در توییتر درباره این فیلم نوشت ‏«امام جمعه با آن دم و دستگاه، نمی‌تواند کسی را ناشناس بین کارگران بفرستد و به آن‌ها کمک کند؟ مهم این است کمک کنید یا مهم این است که مردم ببینند چه کسی کمک کرده؟ اصلا چرا فیلم می‌گیرید؟ این رفتار‌ها مصداق بارز تحقیر مردم و به معنای تام و تمام کلمه مهوّع است.»

مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی با انتقاد از رفتار امام جمعه ایرانشهر نوشت «این رفتار خلاف دستور شرع و دور از مبانی اخلاقی و کرامت انسانی است و بازتاب منفی وسیعی در شبکه‌های اجتماعی داشته و هم‌اکنون در فضای مجازی دست به دست می‌شود. شورای سیاستگزاری ائمه جمعه در برابر چنین رفتارهائی تا چه وقت می‌خواهد سکوت کند و بی‌عملی نشان دهد؟»

انتقاد‌ها به امام جمعه تا جایی ادامه یافت که او سرانجام ناچار یا وادار به استعفا شد. او به خبرگزاری تسنیم گفته «فشار روانی که به دلیل مسئله پخش شدن کلیپ کمک نقدی بنده به کارگران سبب شد مجبور به استعفا شوم. من راضی به پخش شدن این کلیپ نبودم، اما اتفاقی است که افتاده و متاسفانه برداشت‌های بدی از آن شده که مجبور به استعفا شدم و مسئولان نیز با آن موافقت کرده‌اندبه نوشته خبرگزاری حوزه، ابطحی امام جمعه مستعفی ایرانشهر در نامه استعفای خود تاکید کرده قصد کمک به کارگران را داشته و از مردم ایرانشهر که اسباب تکدر خاطر آنان فراهم شده، پوزش طلبیده است.

 شجاع الدین ابطحی امام جمعه ایرانشهر کیست؟

شجاع الدین ابطی امام جمعه ایرانشهر سابقه طولانی در حمله به دولت روحانی و اصلاح طلبان دارد. او در حالی دولت روحانی را لیبرال و نمایندگان رد صلاحیت شده را مفسد اقتصادی می‌خواند که حالا مشخص شده با خودروی چند صد میلیونی و راننده در یکی از فقیر‌ترین شهر‌های ایران، به تبلیغ اسلام می‌پردازد.

ابطحی پیش از این در استان کرمانشاه امام جمعه اسلام آباد بود و در یک سخنرانی گفته بود مهمترین دستاورد انقلاب، استقرار حکومت اسلامی است. او همچنین گفته بود باید شهر‌ها مسجد محور ساخته شوند. منتقدان ابطحی سخنان پیشین او با رفتار امروزش مقایسه کرده‌اند و نوشتند آیا منظور از استقرار حکومت اسلامی این است که یک نفر سوار بر خودروی چند صد میلیونی شود و با تفرعن چند هزار تومان بین مردم تقسیم کند؟

بعد از ماجرای حقوق‌های نجومی مدیران دولتی وی در نماز جمعه گفته بود: امروز نباید کسانی که با دزدی میلیاردی از بیت المال خیانت میکنند به راحتی از کنار آنان گذشت تا او خیالش راحت باشد و به زندگی عادی خود برسد.شجاع الدین ابطحی فعلا مسئولیتی ندارد اما احتمالا با پایان یافتن انتقادها نسبت به این رفتارش، پست جدیدی خواهد گرفت. هنوز معلوم نیست او به کدام شهر ایران منتقل می‌شود اما بعید است این بار کسی به گرمی پذیرای او باشد.

کد مطلب: 43466| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۲/۲ ۱۱:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب