کد مطلب: 43319| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱/۹ ۸:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
 مخالفت واشنگتن با آزادسازی دارایی‌های ایران جهت مقابله با کرونا

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد:

مخالفت واشنگتن با آزادسازی دارایی‌های ایران جهت مقابله با کرونا

بین الملل - ایران نیوز 24: وزارت خارجه آمریکا گزارش‌ها در خصوص اعطای معافیت‌های تحریمی ویژه به ایران جهت دسترسی به دارایی‌های نقدی را تکذیب کرد.

واشنگتن فری بی کن اعلام کرد؛ وزارت خارجه آمریکا روز جمعه گزارش‌ها در خصوص موافقت دولت «دونالد ترامپ» با اعطای معافیت‌های تحریمی ویژه به ایران و امکان دسترسی این کشور به دارایی‌های نقدی برای مبارزه با ویروس کرونا را تکذیب کرد. این در حالی است که اواخر روز جمعه تارنمای خبری میدل ایست آی در گزارشی به نقل از «منابع آگاه» مدعی شد که ایالات متحده «با اعطای معافیت‌های تحریمی به برخی از کشورها موافقت کرده است تا از این طریق کشورهای مزبور با آزادسازی دارایی‌های مسدود شده ایران، در خرید دارو و تجهیزات پزشکی موردنیاز برای مقابله با کرونا به تهران کمک کنند«.

گفتنی است که به دلیل تحریم‌های سختگیرانه دولت ترامپ علیه تهران، در حال حاضر شماری از دارایی‌های ایران در بسیاری از کشورهای اروپایی مسدود شده‌اند.یک مقام وزارت خارجه آمریکا با «نادرست خواندن» این گزارش‌ها در اظهاراتی خلاف واقع و مداخله جویانه مدعی شد: «در حال حاضر رژیم ایران از وجوه مالی قابل استفاده برای انجام معاملات بشردوستانه‌ای که به نفع ملت خود باشد، برخوردار است. اما در عوض، دولت ایران می‌خواهد این پول را صرف تروریسم و گروه‌های نیابتی خود بکند

کد مطلب: 43319| زمان انتشار: ۱۳۹۹/۱/۹ ۸:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب