کد مطلب: 43182| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ ۹:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
حملات گسترده ترکیه به مواضع ارتش سوریه + تصاویر

حملات گسترده ترکیه به مواضع ارتش سوریه + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24: بر اساس اعلام وزارت دفاع ترکیه در طی 17 روز عملیات ارتش ترکیه به اهدافی در خاک سوریه بیش از 1700 نیروی سوری هدف حمله قرار گرفته و دهها تانک و هلی کوپتر ارتش سوریه منهدم شده است.

در هفته‌های اخیر منطقه امن ادلب بر اثر تحرکات تروریست‌ها متشنج شده و ورود ارتش ترکیه به این منطقه و درگیری آن با نیروهای ارتش سوریه و نیز گلوله‌باران مناطق پیرامون ادلب ازسوی گروه‌های تروریستی بر تنش‌ها به شدت افزوده است.روز گذشته کاروان نیروهای نظامی ترکیه در منطقه جبل الزاویه واقع در حومه ادلب هدف حمله هوایی قرار گرفت که دستکم 34 نظامی ترکیه کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ترکیه بامداد شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش این کشور که در حملات خود به ارتش سوریه، 8 تانک، 4 خودروی زرهی، 5 خمپاره‌انداز و 2 پرتابگر موشک را از بین برده و همچنین 56 نظامی دولت سوریه را از پای درآورده است.براساس این بیانیه یک نظامی ترکیه‌ای در حمله خمپاره‌ای ارتش سوریه کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.  استان ادلب 11 درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد و نیروهای سوری در ماه‌های اخیر بخش های زیادی از آن را آزاد کرده اند.

 

کد مطلب: 43182| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ ۹:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب