کد مطلب: 43131| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۳ ۱۲:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
 13یار «احمدی نژاد»/ روح «محمود» در مجلس یازدهم!

13یار «احمدی نژاد»/ روح «محمود» در مجلس یازدهم!

سیاسی - ایران نیوز 24: وزیران، مدیران و استانداران احمدی نزاد از سراسر ایران توانستند در نبود رقیب اصلاح طلب، وارد خانه ملت شوند. تا کنون ۱۳ نیروی نزدیک به محمود احمدی نژاد به مجلس رفته‌اند و این تعداد با شمارش آرای شهر‌های دیگر (از جمله تهران و کرمان و ...) بیشتر از این هم خواهد شد.

در استان کرمانشاه، عبدالرضا مصری بار دیگر راهی خانه ملت شد تا احتمالا روی یکی از صندلی‌های هیات رئیسه قرار بگیرد. مصری سال آخر مجلس جایگزین علی مطهری شد. مطهری این دوره رد صلاحیت شد تا مصری برای نائیب رییسی مجلس هم رقیبی نداشته باشد.

حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش احمدی نژاد هم از همدان راهی خانه ملت شد. او گزینه فراکسیون ولایی (اصولگرایان تندرو) برای ریاست مجلس دهم بود که در نهایت با اصولگرایان میانه بر سر ریاست لاریجانی ائتلاف کردند.

از اردبیل، علی نیکزاد وارد مجلس شد که ارتباط نزدیکی با ستاد ابراهیم رئیسی داشت و گزینه برخی نزدیکان احمدی نژاد برای ریاست جمهوری بود.

دیگر وزیر احمدی نژاد که به مجلس یازدهم می رود، شمس الدین حسینی است که از رامسر راهی مجلس شد. حسینی وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد و از نیروهایی است که وفاداری خود به رئیس جمهور سابق را کتمان نمی‌کند.

رئیس هلال احمر دوره احمدی نژاد هم از گلپایگان و خوانسار راهی مجلس شد. خبری خوش برای یاسین رامین. مسعود خاتمی در حالی راهی خانه ملت شد که رقیب او بختیار دوره گذشته در فهرست اصلاح‌طلبان بود اما این دوره مورد حمایت جریان اصلاح طلب قرار نگرفت.

در کازرون فریدون عباسی توانست مجوز ورود به مجلس را بگیرد. عباسی دوره گذشته از شیراز قصد ورود به مجلس را داشت اما در این مسیر ناکام مانده بود. او رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت احمدی نژاد بود.

به جز اینها چند استاندار هم راهی خانه ملت شدند. از استان آذربایجان شرقی، علیرضا کریم‌بیگی استاندار سابق احمدی نژاد، یک بار دیگر لباس نمایندگی را بر تن کرد.

علی اصغر عنابستانی که پیش از این در بررسی روابط اقتصادی حسین مظفر به او اشاره شده بود، از سبزوار راهی مجلس شد. او در دولت احمدی نژاد استاندار چهارمحال و بختیاری بود.

مهدی سعادتی استاندار گیلان دولت دهم هم از حوزه انتخابیه بابل به مجلس راه یافت و لیست یاران احمدی نژادی تکمیل‌تر شد.

 

کد مطلب: 43131| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۳ ۱۲:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب