کد مطلب: 43047| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ۸:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
تسهیلات بانک توسعه تعاون در طرح اشتغال روستایی به 24760 میلیارد ریال رسید

تسهیلات بانک توسعه تعاون در طرح اشتغال روستایی به 24760 میلیارد ریال رسید

بانک و بیمه - ایران نیوز 24:رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: میزان تسهیلات تکلیفی بانک توسعه تعاون در طرح اشتغال روستایی و عشایری در کل کشور 24760 میلیارد ریال است که تاکنون 87 درصد آن پرداخت‌شده است.

حجت اله مهدیان در جلسه‌ای با حضور اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک مرکزی و کریمی از نمایندگان استان مرکزی سخن می‌گفت اظهار داشت: بانک توسعه تعاون به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل دولت در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، مطابق سهمیه ابلاغی مکلف به پرداخت 24760 میلیارد ریال گردیده است که تاکنون 20500 میلیارد ریال آن پرداخت‌شده است.مهدیان در ادامه تصریح نمود: به میزان 2000 میلیارد ریال نیز پرونده‌های اعتباری در این بخش به مرحله تصویب رسیده است که نیمی از آنها منجر به عقد قرارداد شده است. وی افزود: با پیشرفت پرونده‌های مصوب و پرونده‌های منجر به عقد قرارداد، به‌زودی این پرونده‌ها وارد چرخه پرونده‌های پرداخت‌شده قرار خواهد گرفت و مابقی سهمیه نیز محقق خواهد گردید.

وی با مرور عملکرد بانک توسعه تعاون استان مرکزی خاطرنشان کرد: عملکرد استان در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری همانند کل بانک به‌اندازه 88 درصد بوده است و با اتمام پرونده‌های جاری، کل سهمیه تکلیفی استان به مرحله اجرا درخواهد آمد.مهدیان از 14 واحد بانکی در استان مرکزی به‌عنوان واحدهای اجرایی بانک توسعه تعاون یاد نمود و افزود: به‌زودی باجه‌های مستقر در شهرهای فرمهین و تفرش به شعبه ارتقا خواهند یافت.

مهدیان در ادامه این سفر، طرح تولیدی کارخانه تولید سیب‌زمینی نیمه آماده پینوکا و پوتاپ را که با بهره‌گیری از تسهیلات 58 میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون موجبات اشتغال 120 نفر از جوانان این را به‌طور مستقیم فراهم آورده است را افتتاح نمود. گفتنی است در این جلسات اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک مرکزی، سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون علی‌اکبر کریمی نماینده مردم شهر اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و علی وفایی مدیر بانک توسعه تعاون استان مرکزی حضور داشتند.

* تسهیلات بانک توسعه تعاون موجب افزایش سطح اشتغال در مناطق کشور شده است

قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تسهیلات بانک توسعه تعاون را سبب اشتغال در مناطق مختلف کشور دانست.اکبر کمیجانی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین راهبردهای اقتصادی دولت اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری و اشتغال پایدار فراگیر باهدف افزایش سطح اشتغال و رونق واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی در مناطق مختلف کشور بوده است.وی افزود: بانک توسعه تعاون که تجربه اعطای تسهیلات و تأمین مالی واحدهای تعاونی و تولیدی را در کارنامه عملکردی خود داشته است، در این طرح نیز با عملکردی متوازن و با پراکندگی جغرافیایی گسترده حضورداشته است و با تعامل فزاینده با دستگاه‌های استانی پایه‌گذار تأمین مالی بسیاری از بنگاه‌های تولیدی شده است.

قائم‌مقام بانک مرکزی در ادامه گفت: حضور بانک در طرح‌های ملی بیانگر اثربخشی بانک توسعه‌ای در راستای تحقق تکالیف توسعه‌ای و حرکت در مسیر وظایف و رسالت تعیین‌شده از سوی قانون‌گذار می‌باشد که مسلماً با بهره‌گیری از ظرفیت این بانک علاوه بر کمک به بزرگتر شدن ابعاد فعالیتی، باعث نقش‌آفرینی موثر در عرصه‌های مختلف اقتصادی همسو با ضرورت‌های تعیین‌شده می‌باشد. کمیجانی راه‌اندازی کارخانه پینوکا و پوتاپ را به‌عنوان صنایع تبدیلی بخش کشاورزی گامی موثر در رونق کشاورزی منطقه دانست که با تسهیلات بانک توسعه تعاون از محل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری تأمین مالی گردیده است.

کد مطلب: 43047| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ۸:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب