کد مطلب: 43041| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۱۱:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
ارزآوری 800 میلیون دلاری از محل صادرات گندم، آرد و نان ایران

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

ارزآوری 800 میلیون دلاری از محل صادرات گندم، آرد و نان ایران

كشاورزي - ایران نیوز 24: قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: محصولات گندم و نان ایران به بیش از ۶۶ کشور دنیا صادر می‌شود و در سال گذشته 800 میلیون دلار محصولات گندم، آرد و نان، برای کشور ارزآوری داشته است.

حسین مدرس‌خیابانی در جشنواره‌ی ملی تقدیر از برگزیدگان زنجیره‌ی گندم آرد و نان اظهار کرد: اگر ما بخواهیم یک اقدام توسعه در کشور انجام دهیم باید به آن در قالب زنجیره بپردازیم.وی افزود: محصولات گندم و نان ایران به بیش از ۶۶ کشور دنیا صادر می‌شود و در سال گذشته 800 میلیون دلار محصولات گندم، آرد و نان، برای کشور ارزآوری داشته است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این نکته که یکی از ویژگی های منحصر به فرد زنجیره های تولید، امنیت غذایی است، خاطرنشان کرد: امنیت غذایی ما 40 سال است که  تهدید می‌شود و برای کشور ما که می‌خواهیم استقلال و آزادی خود را به رخ دنیا بکشیم، این امنیت غذایی بسیار حائز اهمیت است.مدرس خیابانی تصریح کرد: ویژگی دوم زنجیره تولید ارزش افزوده است که امروز به آن بسیار نیاز داریم، کشور در حال تمرین اقتصاد بدون نفت است و ما در صادرات غیر نفتی نیازمند ارزش افزوده هستیم. قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت عنوان کرد: حل معضل بیکاری از دیگر ویژگی‌های زنجیره‌های تولید است که از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کرده است که در باقی بخش‌های کشاورزی هم به زنجیره تولید نیازمند هستیم.

جشنواره‌ ملّی " زنجیره‌ی گندم، آرد و نان" با هدف ارتقای کیفیت تولیدات و تقویت مزیت رقابت‌پذیری در زنجیره‌ی تأمین و به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد. در این جشنواره، از برگزیدگان زنجیره‌ی گندم، آرد و نان شامل: گندم‌کاران، سیلوداران، تولیدکنندگان آرد(کارخانجات آردسازی) و تولیدکنندگان نان(نانوایان) و اصناف، اتحادیّه و انجمن آردسازی، نانوایان و تولیدکنندگان ماشین‌آلات آرد و نان و خمیرمایه، بیسکویت، شیرینی و شکلات و قنادان و نوآوران(دانش‌بنیان) و پیشکسوتان این عرصه تقدیر شد.

کد مطلب: 43041| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۱۱:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب