کد مطلب: 43039| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۸:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
 20 رئیس شعبه بانک سپه در جمع برترین های نظام بانکی

20 رئیس شعبه بانک سپه در جمع برترین های نظام بانکی

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: در دهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانکهای کشور که باعنوان «نقش روسای شعب در مدیریت ریسک اعتباری» و با حضور همتی رئیس کل بانک مرکزی، فرشاد حیدری رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران، فرحی عضو هیئت مدیره بانک سپه،برگزار شد، 20 تن از روسای شعب بانک سپه در زمره بهترین های نظام بانکی قرارگرفتن.

در ابتدای این مراسم رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 75 درصد ریسک بانکها ناشی از ریسک اعتباری است تاکید کرد: شناسایی عوامل موثر بر ریسک اعتباری بانک ها مهم است و روسای شعب نقش مهمی در کنترل و کاهش آن دارند. روسای شعب با نقش آفرینی مناسب می توانند ریسک اعتباری را کاهش و ثبات و سلامت بانک را موجب شوند. عبدالناصر همتی افزود: روسای شعب باید مشتریان را درسه حوزه مهم اطلاعات هویتی، اطلاعات اقتصادی و اطلاعات ذی نفع شناسایی کامل بکنند. شعب بانک ها باید بدانند نقل و انتقال پول برای چه هدفی است.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود از تصمیم بانک مرکزی برای جلوگیری از پولشویی و سفته بازی خبرداد و افزود: بانک مرکزی مصمم است جلوی گردش بی حساب و کتاب ریال در سیستم بانکی که با هدف پول شویی و عملیات سفته بازانه انجام شود را بگیرد.رئیس کل بانک مرکزی ضمن اینکه از روسای شعب بانکها خواست در اعتبارسنجی و توانایی بازپرداخت مشتریان بانکی دقت نمایند برضرورت نظارت بعد از اعطای تسهیلات جهت اطمینان از مصرف آن در محل و موضوع تعیین شده تاکید کرد.

دکتر همتی توجه به جریان نقدی کسب و کار مشتری در هنگام اعطای تسهیلات را مهم دانست و گفت: نباید به بهانه داشتن وثیقه، اعتبار سنجی مناسب انجام نگیرد. مهم بررسی مدل کسب و کار و جریان درآمدی و نقدی بنگاه در هنگام اخذ تسهیلات است.رئیس شورای پول و اعتبار اعلام کرد: امهال تسهیلات معوق بانکی از اول سال 99 بر اساس دستور العمل جدید که به تصویب شورای پول و اعتبار رسیده است خواهد بود. این دستورالعمل به تایید شورای فقهی بانک مرکزی هم رسیده است و بعد از تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا در دهه 60 ، این بخشنامه با اجرای دقیق تحول مهمی در تحکیم و تقویت بانکداری بدون ربا خواهد بود.

وی افزود: موضوع امهال معوقات بنگاههای تولیدی بسیار مهم است.مشکلات کلان اقتصادی کشور، برخی تولید کنندگان را دچار مشکل کرده است.بانکها بایستی با ستاد تسهیل استانها در جهت کمک به تولیدکنندگان همراهی نمایند و در مواقع اختلاف نظر  به موجب قانون، رای خبرگان بانکی هر استان که منصوب رئیس کل بانک مرکزی هستند فصل الخطاب خواهد بود.

تجلیل از 20 رئیس شعب موفق بانک سپه

برگزاری مراسم اهدای جوایز و تجلیل از رؤسای موفق شعب بانک های کشور با حضور مدیران ارشد نظام بانکی از دیگر برنامه های این گردهمایی بود. بنابراین گزارش مراسم اهدای تندیس، لوح تقدیر و جوایز ویژه رؤسای شعب موفق بانک سپه با حضور فرحی عضو هیئت مدیره همراه بود.در این مراسم فرحی جوایز ویژه سه رئیس شعبه برگزیده بانک سپه را به آقایان ابراهیم حبیب زاده ، رئیس شعبه قره ضیاء الدین آذربایجان غربی، یعقوب مخبریانی رئیس شعبه وقت بلوار جرجان گرگان بندرترکمن (رئیس فعلی شعبه بندرترکمن) و علی محمد زارع بیدکی رئیس وقت شعبه بلوار شهید اندرزگو تهران (رئیس فعلی شعبه ممتاز میرداماد غربی) اهداء کرد .


 

کد مطلب: 43039| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۸:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب