کد مطلب: 42796| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ ۰:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
خط و نشان مقتدی صدر برای ترامپ :صدایت انزجارآورتر از صدای الاغ است

«آیا مردم ما را به گرسنگی تهدید می‌کنی ای کاباره‌باز!»

خط و نشان مقتدی صدر برای ترامپ :صدایت انزجارآورتر از صدای الاغ است

بین الملل - ایران نیوز 24: رهبر جریان صدر به تهدیدهای رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال تحریم‌ها علیه مردم عراق واکنش شدیدی نشان داد.

به گزارش خرداد، شبکه الفرات، مقتدی صدر رهبر جریان صدر به تهدیدهای رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال تحریم‌ها علیه مردم عراق واکنش شدیدی نشان داد و خطاب به دونالد ترامپ گفت:« آیا مردم ما را به گرسنگی تهدید کرد، ای کاباره‌باز، ای قمار‌باز. آیا مردم ما را (به تحریم‌ها) تهدید می‌کنی، ای کابار‌ه‌باز، آیا گمان می‌کنی که پول‌های حجاز(رژیم سعودی) نفعی به تو می‌رساند؟ آیا گمان می‌کنی که خائنان، به نفع تو عمل خواهند کرد؟ آیا تصور می‌کنی که زرادخانه‌ جنگی‌ات سودی به حالت خواهد داشت؟ آیا گمان می‌کنی که جاسوس‌هایت تو را مطلع خواهند کرد؟ ای همنشین رقاصه‌ها خانه تو از خانه عنکبوت هم سست‌تر و متزلزل‌تر است و سلاح تو از نیش پشه هم ضعیف‌تر است.

صدای تو و توئیت‌هایت انزجارآورتر از صدای الاغ است. آیا ویتنام را از یاد بردی؟ آیا اینکه دلت برای باتلاق دیگر تنگ شده است؟ ..امروز مقاصد تو بر ملا شد، آن کس که دیروز ادعای آزادیبخشی می‌کرد، امروز خواهان به زانو درآوردن و تسلیم کردن ملت(عراق) شده است، کسی که دیروز خواهان کسب دوستی مردم(عراق) بود، امروز با نکوهش و مردودی(اشاره به آیه‌ایاز قرآن کریم)  خارج خواهد شد.

ای ترامپ،اگر به سرزمین مقدسات تعرض و جسارت کنی، حریفت خودم خواهم بود، ... ما منادیان صلح هستیم که شما طالب صلح باشی و مرد جنگیم اگر شما بخواهید بجنگید و البته ما را قبلا آزموده‌‌اید.»

واکنش مقتدی صدر به اظهارات روز گذشته ترامپ بود که با ابراز خشم از مصوبه پارلمان عراق برای بیرون راندن نظامیان آمریکایی ، دولت عراق را تهدید کرد که آمریکا هرگز عراق را ترک نخواهد کرد مگر آنکه هزینه پایگاه‌های نظامی‌اش را پرداخت کند، ترامپ همچنین عراقی‌ها را به تحریم‌هایی تهدید کرد که قبلا برایشان سابقه نداشته است.

کد مطلب: 42796| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ ۰:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب