کد مطلب: 42784| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ ۱۲:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
واکنش بی شرمانه جانسون به شهادت سردار سلیمانی

واکنش بی شرمانه جانسون به شهادت سردار سلیمانی

بین الملل - ایران نیوز 24: نخست‌وزیر انگلیس از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد سلیمانی در عراق حمایت کرد و در اظهاراتی بی شرمانه سردار سلیمانی را «تهدیدی علیه تمامی منافع» این کشور خواند.

به گزارش روزنامه دیلی میل انگلیس، بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس در اظهاراتی گستاخانه گفت: کشورش از بابت ترور سردار سلیمانی به دست آمریکا متاسف نیست چراکه سردار سلیمانی مسئول کشته شدن هزاران تن در خاورمیانه بوده است.نخست‌وزیر انگلیس در ادامه ادعاهایش گفت: خواستار فروکش کردن تنش‌های خشونت‌آمیز در خاورمیانه است و اشاره کرد که با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفتگو داشته است.

او در اظهاراتی مدعی شد: ژنرال قاسم سلیمانی تهدیدی متوجه تمامی منافع ما و مسئول الگویی از رفتار‌های اخلال‌گرانه و بی‌ثبات‌کننده در منطقه بوده است. واضح است تمامی درخواست‌ها برای انتقام و اقدامی تلافی‌جویانه صرفاً منجر به خشونت بیشتر در منطقه خواهد شد و چنین چیزی به نفع هیچ طرف نیست.او گفت: ما ارتباط نزدیکی با تمامی طرف‌ها به منظور تشویق آن‌ها به کاهش تنش داریم. من با ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه، ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و مرکل صدراعظم آلمان صحبت کردم و در روز‌های آینده با دیگر رهبران جهان نیز صحبت خواهم داشت. من با دوستان عراقی خود هم گفتگو خواهم کرد تا از صلح و ثبات حمایت کنم. او همچنین در ادامه این اظهاراتش گفت: پارلمان انگلیس در پی تعاملات بین‌المللی بیشتر و نشست‌های وزیران در بریتانیاست و در جریان اتفاقات جدید قرار خواهد گرفت.

کد مطلب: 42784| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ ۱۲:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب