کد مطلب: 42737| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۸ ۲۰:۰:۱۰| نسخه چاپی
دهها کشته و مجروح در حمله پهادی آمریکا به گردان‌های حزب‌الله /آغاز جنگ رسمی آمریکا با حشدالشعبی + تصاویر

دهها کشته و مجروح در حمله پهادی آمریکا به گردان‌های حزب‌الله /آغاز جنگ رسمی آمریکا با حشدالشعبی + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24: پایگاه‌های نیرو‌های حشد شعبی عراق در شهر القائم در استان الانبار هدف حمله پهپاد‌های آمریکایی قرار گرفتند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز اعلام کرد که نیروهایش حملاتی را علیه پنج زیرساخت گردان‌های حزب‌الله در عراق و سوریه آغاز کردند.همچنین شبکه اسکای نیوز اعلام کرد در این حمله ۱۶ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.خبرگزاری رویترز اعلام کرد که تعدادی از نیرو‌های گردان‌های یاد شده درغرب عراق کشته شدند.

برخی خبر‌ها حاکی از اعلام حالت آماده‌باش در پایگاه‌های آمریکایی در سراسر عراق هستند.ارتش آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این حملات زیرساخت‌های گردان‌های حزب‌الله از جمله انبار‌های سلاح، پایگاه‌های فرماندهی و کنترل در عراق و سوریه مورد هدف قرار گرفتند.حشد شعبی عراق با انتشار توییتی اعلام کرد که پهپاد‌های آمریکایی پایگاه‌های این نیرو‌ها در غرب الانبار را هدف قرار دادند.

همچنین برخی منابع خبری اعلام کردند که الحاج علی، فرمانده ارشد یکی از تیپ‌های گردان‌های حزب‌الله در این حمله هوایی کشته شد. پس از حملات پهپادی، تمامی نیروهای آمریکایی در پایگاه های مستقر در عراق به حالت آماده باش درآمده اند؛ واشنگتن به طور رسمی مسئولیت حمله به مواضع نیروهی عراقی را برعهده گرفته و مدعی شده این حمله در پاسخ به حملات اخیر به پایگاه‌هاش در عراق صورت گرفته است.

مخالفت شدید عادل عبدالمهدی با حمله آمریکا به حشدشعبی

منابع رسانه ای اعلام کردند که نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق مخالفت شدید خود با حمله آمریکا به مواضع حشد شعبی را به وزیر دفاع آمریکا ابلاغ کرده است.به گزارش شبکه سومریه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق مخالفت شدید خود را با حمله پهپادی آمریکا به مواضع حشد شعبی در منطقه قائم در استان الانبار عراق اعلام کرد. بر اساس این گزارش، منابع رسانه‌ای اعلام کردند که عادل عبدالمهدی مخالفت شدید خود را به وزیر دفاع آمریکا ابلاغ کرده است.عبدالمهدی همچنین دستور جلسه فوری شورای وزارتی امنیت ملی جهت اتخاذ تدابیر لازم را صادر کرد.

حمله به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق

منابع از حمله موشکی به اردوگاه التاجی در شمال بغداد که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند خبر دادند.منابع اعلام کردند که اردوگاه التاجی با چهار موشک کاتیوشا هدف قرار گرفت.این حمله پس از اقدام آمریکا در بمباران مواضع حشد شعبی در الانبار عراق که چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت، صورت گرفت.

ائتلاف الفتح: آمریکا با حمله به پایگاه «الحشد الشعبی» با عراق وارد جنگ شد

عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق گفت که ارتش احمق آمریکا از پیامدهای اشغالگری خود در عراق درس عبرت نگرفت و با حمله به مواضع الحشد الشعبی به جنگی باز با عراق وارد شد.«فالح الخزعلی» عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق در واکنش به حمله هوایی آمریکا به پایگاه‌های حزب‌الله عراق تاکید کرد که نظامیان آمریکایی با بمباران مقرهای الحشد الشعبی به جنگی آشکار با عراق وارد شدند.

به گزارش وبگاه خبری بغداد الیوم، الخزعلی در توئیتی گفت: «نیروهای آمریکایی به جنگی آشکار با عراق ورود کردند و ارتش احمق آمریکا از پیامدهای اشغالگری خود در عراق درس عبرت نگرفته استالخزعلی ادامه داد: «حمله هوایی آمریکا به الحشد الشعبی بی اعتنایی به اصل حاکمیت ملی عراق است.»فرماندهی عملیات مشترک عراق هم با صدور بیانیه‌ای حمله هوایی آمریکا به مقر تیپ ۴۵ نیروی الحشد الشعبی در شهرستان القائم را تایید کرد و گفت در این حمله ۴ نیروی الحشد به شهادت رسیدند.

الحدث: سفارت آمریکا ده‌ها کارمند خود را از بغداد خارج کرد

سفارت آمریکا در عراق روز یکشنبه ده‌ها کارمند غیرنظامی خود را از بغداد خارج کرد.شبکه خبری الحدث روز یکشنبه گزارش داد که سفارت آمریکا  ده‌ها کارمند غیرنظامی خود را از بغداد خارج کرد.برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای آمریکایی اطراف سفارت آمریکا در بغداد مستقر شده‌اند.سفارت آمریکا در عراق نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات تخلیه کارمندان این سفارت در بغداد از چند روز پیش انجام شده است.

این در حالی است که جنگنده‌های ارتش آمریکا ساعتی پیش چند مقر گردان‌های حزب‌الله الحشد الشعبی را بمباران کردند. پنتاگون با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرده است.  هرچند این اولین بار است که آمریکا رسما مسئولیت حمله به پایگاه‌های الحشد الشعبی را بر عهده می‌گیرد، اما این اولین حمله به این پایگاه‌ها نیست. در ماه‌های اخیر مواضع الحشد الشعبی عراق، بارها هدف حملات هواپیماهای ناشناس قرار گرفته است. پیش از این نمایندگان پارلمان عراق گفته بودند که آمریکا و رژیم صهیونیستی در پشت پرده این حملات قرار دارند.

کد مطلب: 42737| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۸ ۲۰:۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب