کد مطلب: 42486| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۹/۴ ۱۸:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
عقده گشایی صداو سیما در راهپیمایی « وحدت ملی»

تحریک افکارعمومی علیه دولت توسط رسانه ملی

عقده گشایی صداو سیما در راهپیمایی « وحدت ملی»

سیاسی - ایران نیوز 24: صداوسیما در اقدامی عجیب در تجمع امروز تهران روی پلاکارد‌ها و دست نوشته‌هایی زوم کرد که رسما توهین به دولت و مجلس و تصمیم نظام و بیشتر شبیه تهییج و تحریک برخی تندرو‌ها برای التهاب آفرینی‌های جدید بود.

مردم تهران امروز به خیابان آمدند. صدا و سیما با پخش تصاویر برخی دست نوشته‌های توهین آمیز علیه دولت و مجلس نشان داد بیش از آنکه به فکر وحدت ملی باشد، در اندیشه انتخابات پیش رو و تبلیغات جناح تندرو مخالف دولت و تهییج تندرو‌ها برای التهاب آفرینی‌های جدید در آستانه انتخابات است. عده‌ای از شرکت کنندگان در تجمع امروز برخی دست نوشته‌ها حمل می‌کردند که حاوی توهین‌های مستقیم به دولت و مجلس بود، برخی بنر‌های گران قیمت هم نصب شده بودند که در آن نه فقط به دولت و مجلس و رئیس جمهور و رئیس مجلس توهین شده بود بلکه عقده گشایی عده‌ای علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی بود. این‌ها را البته می‌شد پیش بینی کرد.

طرح اصلاح قیمت بنزین تصمیم سران قوا بود، صداوسیما این را خوب می‌داند چرا که بخش مهم اقناع افکار عمومی از ماه‌ها قبل به این رسانه سپرده شده بود و اگر قبلا نمی‌دانست باید به وظیفه اش درست عمل کند حتما با بیانات رهبر انقلاب در یکشنبه هفته قبل متوجه شده، ولی اینکه این رسانه به جای تبیین این تصمیم (که وظیفه ذاتی اش هم بود) گزارش‌های جهت دار در چند روز گذشته پخش کند و در راهپیمایی امروز روی شعار‌های تخریبی و توهین آمیز مانور دهد نشان می‌دهد اساسا در رسانه ملی تعریفی از وحدت وجود ندارد.

وقتی در صداوسیمای وطنی توهین به رئیس جمهور، رئیس مجلس و نهاد‌های قانونی آزاد باشد و همین رسانه تصمیمات نظام را به سخره بگیرد چگونه انتظار باید داشت اعتماد عمومی به کشور برگردد؟ نتیجه اقدامات صدا وسیما که در شش سال گذشته از هیچ فرصتی برای تخریبی دولت فروگذار نبوده و چنان علیه دولت کار کرده که همه مردم اعتمادشان را از دست داده اند همین اتفاقاتی می‌شود که می‌بینید. تشدید این رفتار‌ها در آستانه انتخابات مجلس و سوار شدن روی شعار‌ها و رویکرد‌های تندور‌ها و تکرار حرف‌های فاقد مبنا در برنامه‌های تلویزیونی و گزارش یک سوئه خبری شائبه سواستفاده از این اتفاقات را برای تبلیغ تندرو‌ها بیشتر می‌کند و صداوسیما را از رسانه ملی به ارگان انتخاباتی تندرو‌ها بدل می‌سازد. 

کد مطلب: 42486| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۹/۴ ۱۸:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب